Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Letecká historie očima pamětníků aneb dokumentární filmy z let 1919 - 1950

Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Letecké muzeum Metoděje Vlacha si pro Vás připravilo soubor přednášek o historii českého letectví. První z nich, kterou připravil letecký historik pan Ing. Ivo Pujman, Vám představí celý průřez našim letectvím od roku 1919 až do roku 1950. Z tohoto období uvidíte filmové záběry, z nichž některé nebyly dosud publikovány. V závěru přednášky budete mít možnost vznést dotazy.

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Podzim na křídlech jazzu


Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Posledním koncertem doletí abonentní cyklus na křídlech jazzu až do adventu. V leteckém muzeu zapomenete na předvánoční shon a užijete si doslova pohodu jazz. Kapela s téměř třicetiletou tradicí, pojmenovaná podle svého prvního kapelníka Jana Jiruchy, hrála po celé Evropě i za oceánem. Spolu se zpěvačkou Barborou Vágnerovou nevystupuje v letecké kantýně poprvé, a i tentokrát zahraje jazzové, swingové i dixielandové skladby. Koncert začíná v 19:30.  

Přečíst více

Ze srdce Evropy do všech jejích koutů

27. 10. 2023 - 31. 03. 2024
Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Letos si připomínáme sté výročí založení Československých státních aerolinií. Letecké muzeum Metoděje Vlacha připravilo společně s Národním technickým muzeem výstavu o nejzajímavějším období této společnosti, tedy o letech 1923 až 1939.  Výstavu otevřeme v pátek 27. října v 17 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.