Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Podzim na křídlech jazzu

Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Podzimní část oblíbeného abonentního cyklu jazzových koncertů pokračuje vystoupením The Dixie Hot Licks. Plzeňské uskupení, které koncertuje po celé republice i v Evropě, zahraje sto let staré hity v novém kabátě.

Začátek koncertu: 19:30

Vstupné: 200 Kč

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jitka Vrbová & Jazz Journey


Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Zpěvačka Jitka Vrbová má široký hudební záběr. Během své dlouhé kariéry se věnovala rocku, country, jazzu i swingu. Původně učitelka českého jazyka začala zpívat s různými kapelami už během studií na filozofické fakultě. V Hangár Café ji doprovodí Jazz Journey a Bára Vágnerová. Přijďte si poslechnout jazzové i country melodie. Koncert se uskuteční v pondělí 20. 5. od 19:30. Vstupné je 200 Kč.  Vstupenky si můžete rezervovat na pokladně leteckého muzea. 

Přečíst více

Alexander Hess

17. 04. 2024 - 30. 09. 2024
Letecké muzeum Metoděje Vlacha (Muzeum Mladoboleslavska)

Příběhy československých letců, kteří v období 2. světové války bojovali proti nacistům na křídlech britského Královského letectva, nás nepřestávají fascinovat. Mezi hrdiny, kteří nasazovali svůj život, přežili útrapy války, aby za to později byli ve své zemi perzekvováni, patřil i Alexander Hess. Jeho osobnosti i kariéře věnujeme novou výstavu, kterou otevřeme v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha 17. 4. 2024. Vernisáž začíná od 17 hodin. Alexander Hess bojoval v 310. peruti RAF, které jako první Čechoslovák velel. Ač byl držitelem řady vyznamenání, československých i britských, jeho jméno se do učebnic nedostalo. V roce 1948 byl nucen odejít do exilu. Zbytek života strávil v USA, kde pracoval jako poradce Pan Am, jedné z největších mezinárodních leteckých společností. Zemřel na Floridě v roce 1981. V rodné zemi byl po roce 1989 rehabilitován a v roce 2021 obdržel Řád Bílého lva in memoriam. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.