Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Bendův komorní orchestr a dílo J. A. Bendy

Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

V letošním roce si připomínáme 300. výročí narození Jiřího Antonína Bendy, hudebního skladatele z období klasicismu a benáteckého rodáka. Ústecký orchestr, který je po něm pojmenován, se zaměřuje na interpretaci hudby českých skladatelů od 17. do 19. století. Po koncertě bude možnost zakoupit si CD s nahrávkami orchestru.

Koncert se odehraje v sále Záložny.

Předprodej vstupenek: na pokladně muzea nebo v Infocentru Benátky nad Jizerou (v budově knihovny).

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Setkání v muzeu s básníkem a spisovatelem Petrem Kukalem


Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

25. 4. od 17 hodin se v benáteckém muzeu setkáte se spisovatelem a básníkem Petrem Kukalem. Během podvečera autorského čtení uslyšíte výběr z Kukalovy básnické tvorby, prozaické momentky, které autor popisuje jako textové fotografie z historického centra Prahy, a glosy a fejetony. Jednotlivé pasáže budou prokládat hudební intermezza studentů kytarového oboru benátecké ZUŠ. Petr Kukal je mužem mnoha profesí: působil jako učitel, novinář, vydal řadu próz, sbírek poezie a podílel se na několika učebnicích. Pracoval také v PR. Obdržel několik literárních ocenění a jeho verše byly přeloženy do ruštiny, polštiny, maďarštiny a bosenštiny. Do Benátek jsme si Petra Kukala nepozvali náhodou: v dětství tu trávil prázdniny u babičky a pak zde pár let bydlel se svou rodinou. Má tak k našemu městu velmi blízký vztah.

Přečíst více

100 let loutkového divadla v Benátkách nad Jizerou

04. 04. 2024 - 30. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Fotografie, kulisy a samozřejmě loutky jsme shromáždili pro zmapování stoleté historie benáteckého loutkového divadla. Loutkohry jsou u nás sice doloženy už o několik let dříve, divadélko však na začátku století nemělo svou stálou scénu. Představení se odehrávala v hostinci U Macáků na Husově náměstí. Scéna pro ně byla vždy provizorní, naaranžovaná z ubrusů a prostěradel. Na konci roku 1923 bylo založeno stálé loutkové divadlo jako součást zábavního odboru Sokola. Členové jednoty vyrobili scénu, oponu i kostýmy pro loutky. První představení se odehrálo v březnu 1924 a my u příležitosti jeho výročí zahajujeme návštěvnickou sezónu loutkovou výstavou. Vernisáž se uskuteční 4. 4. od 17 hodin. Budeme se těšit na vás i na vaše děti, pro které jsme připravili tvořivý koutek, komentovanou prohlídku výstavy, videoprojekci a hudební vystoupení dětských členů loutkového divadla. Na rozloučenou od nás dostanou malý dárek.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.