Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Divadlo Bez zábradlí - ILIADA

Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Soubor Divadla Bez zábradlí vystoupil na nádvoří benáteckého zámku už loni. Po svižné komedii o přátelství a současném umění letos přijede s moderní adaptací největšího eposu všech dob. Homérův příběh o válce, cti, hněvu a smíření v úpravě Lisy Peterson a Denise O´Hare dokazuje, že i starověké dílo má co říct divákům 21. století. Hra měla premiéru v New Yorku v roce 2012, Divadlo Bez zábradlí ji hraje od roku 2021.
 
Představení začíná ve 20 hodin.
Vstupenky jsou v předprodeji na pokladnách všech našich poboček. 
Pro rezervaci vstupenek pište na e-mail propagace@muzeummb.cz.
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Obrazy Miroslavy Cáskové

11. 06. 2024 - 31. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Miroslava Cásková se narodila v Benátkách nad Jizerou. Malování se věnuje odmalička. Její záliba ji přivedla ke studiu na střední umělecké škole a následně i na univerzitě v Praze. V současné době učí na benátecké základní škole. Styl jejích obrazů je realistický. Zachycuje na nich, co ji zrovna napadne nebo těší. Největší inspirací je jí cestování. Vernisáž se uskuteční 13. 6. od 17 hodin. Zahájení výstavy doprovodí pěveckým vystoupením sólistka opery Národního divadla Kateřina Jalovcová.  

Přečíst více

100 let loutkového divadla v Benátkách nad Jizerou

04. 04. 2024 - 30. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Fotografie, kulisy a samozřejmě loutky jsme shromáždili pro zmapování stoleté historie benáteckého loutkového divadla. Loutkohry jsou u nás sice doloženy už o několik let dříve, divadélko však na začátku století nemělo svou stálou scénu. Představení se odehrávala v hostinci U Macáků na Husově náměstí. Scéna pro ně byla vždy provizorní, naaranžovaná z ubrusů a prostěradel. Na konci roku 1923 bylo založeno stálé loutkové divadlo jako součást zábavního odboru Sokola. Členové jednoty vyrobili scénu, oponu i kostýmy pro loutky. První představení se odehrálo v březnu 1924 a my u příležitosti jeho výročí zahajujeme návštěvnickou sezónu loutkovou výstavou. Vernisáž se uskuteční 4. 4. od 17 hodin. Budeme se těšit na vás i na vaše děti, pro které jsme připravili tvořivý koutek, komentovanou prohlídku výstavy, videoprojekci a hudební vystoupení dětských členů loutkového divadla. Na rozloučenou od nás dostanou malý dárek.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.