Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Fotky pro radost

Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

04. 06. 2019 - 12. 09. 2019

Výstava fotografa pana Břetislava Ježka. Téma výstavy je příroda a zátiší z celé České republiky. Výstava bude zahájena 1. května v 9 hod. V rámci prvomájového jarmarku bude možné výstavu shlédnout až do 14.00 hodin zdarma.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Smetanovská Muzejní noc


Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

20. ročník festivalu Muzejní noc oslavíme i v Benátkách nad Jizerou. Kolegyně z benátecké pobočky se rozhodly navázat na letošní oslavy dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany a přichystaly muzejní noc ve smetanovském duchu. Bedřich Smetana totiž na benáteckém zámku v mládí pobýval a od poloviny 20. století v něm má pamětní síň.  Program bude v Muzeu Benátecka probíhat 24. 5. od 17 do 22 hodin.    v 17 hodin   zahájení Muzejní noci   od 17:15 a 19 hodin   představení divadelního souboru Rolnička, který aktuálně slaví sté výročí založení loutkového divadla v Benátkách výstavou v muzeu.   od 18 hodin    vystoupení žáků a učitelů ZUŠ J. A. Bendy a uskupení JazzBenda   od 19:30, 20:30 a 21:30   komentované prohlídky pamětní síně Bedřicha Smetany   od 20 hodin   kytarové vystoupení Lubomíra Dočkala   hra pro děti Po stopách Bedřicha Smetany otevřené lapidárium a výstava Pověstné báchorky

Přečíst více

Oživlé sklo

01. 05. 2024 - 16. 06. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Na začátku května zahájíme výstavu tvorby Karla a Evy Urbanových, zakladatelů rodinné sklárny Urbanglass. Urbanovi už přes třicet let tvoří křehkou krásu: figurky, zvířata i rostliny. Společně dali dohromady nespočet originálních vzorů a nových postupů výroby v oboru drobného sklářství, přitom se stále drží tradiční technologie výroby. Mezi stálé zákazníky Urbanových patří i benátecká továrna Carborundum Electrite, anebo také pražská ZOO. Od roku 2023 jsou hrdými nositeli titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje, zařadili se do prestižního společenství sklářů Crystal Valley a jejich výrobky získaly značku Regionální produkt Český ráj. Vernisáž výstavy Oživlého skla proběhne 1. 5. 2024 od 11 hodin. Přijďte si prohlédnout kouzelné a přitom precizní výrobky sklárny Urbanglass a seznámit se osobně s jejich autory.  

Přečíst více

100 let loutkového divadla v Benátkách nad Jizerou

04. 04. 2024 - 30. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Fotografie, kulisy a samozřejmě loutky jsme shromáždili pro zmapování stoleté historie benáteckého loutkového divadla. Loutkohry jsou u nás sice doloženy už o několik let dříve, divadélko však na začátku století nemělo svou stálou scénu. Představení se odehrávala v hostinci U Macáků na Husově náměstí. Scéna pro ně byla vždy provizorní, naaranžovaná z ubrusů a prostěradel. Na konci roku 1923 bylo založeno stálé loutkové divadlo jako součást zábavního odboru Sokola. Členové jednoty vyrobili scénu, oponu i kostýmy pro loutky. První představení se odehrálo v březnu 1924 a my u příležitosti jeho výročí zahajujeme návštěvnickou sezónu loutkovou výstavou. Vernisáž se uskuteční 4. 4. od 17 hodin. Budeme se těšit na vás i na vaše děti, pro které jsme připravili tvořivý koutek, komentovanou prohlídku výstavy, videoprojekci a hudební vystoupení dětských členů loutkového divadla. Na rozloučenou od nás dostanou malý dárek.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.