Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Na křídlech vážky

Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

19. 05. 2023 - 30. 06. 2023

Projekt fotografky Hany Balašové, která se už více jak 10 let věnuje focení vážek. K fotografiím i vážkám se přitom dostala náhodou – začala fotit při procházkách, když se kvůli úrazu nemohla věnovat sportu. Zaujaly ji vážky čtyřskvrnné. Aby je mohla co nejlépe zachytit, pořídila si špičkovou techniku a začala se jejich pozorování a focení naplno věnovat. Díky tomu objevila nové lokality, kde se vážky vyskytují, a také několik nových druhů vážek.

Výstava bude zahájena v průběhu programu Muzejní noci.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Roman Pavlík jubilující

07. 09. 2023 - 29. 10. 2023
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Roman Pavlík je benátecký výtvarník a bytový architekt. Založil uměleckou skupinu Beny a je členem boleslavské skupiny Vlna. Své kresby, malby i sochy vystavoval na mnoha samostatných i společných výstavách. U příležitosti jeho 70. narozenin, které slaví letos v září, pořádáme výstavu jeho obrazů.  Vernisáž se uskuteční 7. 9. od 17 hodin. Oslavenec během ní vystoupí se svou rodinnou kapelou.

Přečíst více

Benátečtí ochotníci v průběhu dvou staletí

28. 06. 2023 - 29. 10. 2023
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Roku 1823 proběhlo v Benátkách první česky hrané představení benáteckých ochotníků. Divadelní představení se v 19. století odehrávala v soukromém domě kupce Karla Svačiny na Husově náměstí. Zpočátku je navštěvoval uzavřený okruh diváků, později se hrálo i pro širokou veřejnost. Benátecký divadelní spolek se v době svého největšího vrcholu proslavil po celých Čechách. Letos si v Muzeu Benátecka připomeneme dějiny i současnost tohoto spolku. Vernisáž: 28.6.2023 od 17 hodin  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.