Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Skrytá tajemství Staré Jizery

Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

V květnu se společně s Jaromírem Krejčou opět vydáme poznávat přírodu Benátecka. Tentokrát se zaměříme na Starou Jizeru a její slepá ramena, která patří mezi přírodní památky Mladoboleslavska. Naše cesta povede od Benátek přes Dražice až k Horkám nad Jizerou podél řeky Jizery. 

Sraz: Dražice u mostu

Trasa je dlouhá cca 2,5 km a není vhodná pro kočárky.

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Roman Pavlík jubilující

07. 09. 2023 - 29. 10. 2023
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Roman Pavlík je benátecký výtvarník a bytový architekt. Založil uměleckou skupinu Beny a je členem boleslavské skupiny Vlna. Své kresby, malby i sochy vystavoval na mnoha samostatných i společných výstavách. U příležitosti jeho 70. narozenin, které slaví letos v září, pořádáme výstavu jeho obrazů.  Vernisáž se uskuteční 7. 9. od 17 hodin. Oslavenec během ní vystoupí se svou rodinnou kapelou.

Přečíst více

Benátečtí ochotníci v průběhu dvou staletí

28. 06. 2023 - 29. 10. 2023
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Roku 1823 proběhlo v Benátkách první česky hrané představení benáteckých ochotníků. Divadelní představení se v 19. století odehrávala v soukromém domě kupce Karla Svačiny na Husově náměstí. Zpočátku je navštěvoval uzavřený okruh diváků, později se hrálo i pro širokou veřejnost. Benátecký divadelní spolek se v době svého největšího vrcholu proslavil po celých Čechách. Letos si v Muzeu Benátecka připomeneme dějiny i současnost tohoto spolku. Vernisáž: 28.6.2023 od 17 hodin  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.