Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Smetanovská Muzejní noc

Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

20. ročník festivalu Muzejní noc oslavíme i v Benátkách nad Jizerou. Kolegyně z benátecké pobočky se rozhodly navázat na letošní oslavy dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany a přichystaly muzejní noc ve smetanovském duchu. Bedřich Smetana totiž na benáteckém zámku v mládí pobýval a od poloviny 20. století v něm má pamětní síň. 
Program bude v Muzeu Benátecka probíhat 24. 5. od 17 do 22 hodin. 
 
v 17 hodin   zahájení Muzejní noci
 
od 17:15 a 19 hodin   představení divadelního souboru Rolnička, který aktuálně slaví sté výročí založení loutkového divadla v Benátkách výstavou v muzeu.
 
od 18 hodin    vystoupení žáků a učitelů ZUŠ J. A. Bendy a uskupení JazzBenda
 
od 19:30, 20:30 a 21:30   komentované prohlídky pamětní síně Bedřicha Smetany
 
od 20 hodin   kytarové vystoupení Lubomíra Dočkala
 
hra pro děti Po stopách Bedřicha Smetany
otevřené lapidárium a výstava Pověstné báchorky

Vyhledat muzeum


Aktuality

Obrazy Miroslavy Cáskové

11. 06. 2024 - 31. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Miroslava Cásková se narodila v Benátkách nad Jizerou. Malování se věnuje odmalička. Její záliba ji přivedla ke studiu na střední umělecké škole a následně i na univerzitě v Praze. V současné době učí na benátecké základní škole. Styl jejích obrazů je realistický. Zachycuje na nich, co ji zrovna napadne nebo těší. Největší inspirací je jí cestování. Vernisáž se uskuteční 13. 6. od 17 hodin. Zahájení výstavy doprovodí pěveckým vystoupením sólistka opery Národního divadla Kateřina Jalovcová.  

Přečíst více

100 let loutkového divadla v Benátkách nad Jizerou

04. 04. 2024 - 30. 08. 2024
Muzeum Benátky nad Jizerou (Muzeum Mladoboleslavska)

Fotografie, kulisy a samozřejmě loutky jsme shromáždili pro zmapování stoleté historie benáteckého loutkového divadla. Loutkohry jsou u nás sice doloženy už o několik let dříve, divadélko však na začátku století nemělo svou stálou scénu. Představení se odehrávala v hostinci U Macáků na Husově náměstí. Scéna pro ně byla vždy provizorní, naaranžovaná z ubrusů a prostěradel. Na konci roku 1923 bylo založeno stálé loutkové divadlo jako součást zábavního odboru Sokola. Členové jednoty vyrobili scénu, oponu i kostýmy pro loutky. První představení se odehrálo v březnu 1924 a my u příležitosti jeho výročí zahajujeme návštěvnickou sezónu loutkovou výstavou. Vernisáž se uskuteční 4. 4. od 17 hodin. Budeme se těšit na vás i na vaše děti, pro které jsme připravili tvořivý koutek, komentovanou prohlídku výstavy, videoprojekci a hudební vystoupení dětských členů loutkového divadla. Na rozloučenou od nás dostanou malý dárek.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.