Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Barokní Valdštejnové

Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Historik mladoboleslavského muzea Mgr. Pavel Sosnovec se ve své přednášce zaměří na osudy Valdštejnů, kteří vládli rozsáhlému pojizerskému dominiu. Budeme se věnovat členům rodu od Albrechta z Valdštejna, který jednotlivá panství získal, přes Arnošta Josefa z Valdštejna, který získal další rodový majetek ve středních a severních Čechách a bývá označován za nejschopnějšího „podnikatele“ své doby, po Vincence z Valdštejna, který císařským majestátem obdržel právo užívat i jméno vymřelého spřízněného rodu pánů z Vartenberka. 

Přednáška se koná 6. října, začíná v 17 hodin. 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Muzejní kavárna - Předvánoční setkání s Eduardem Štorchem


Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Přednáška Mgr. Filipa Krásného, archeologa mladoboleslavského muzea, věnovaná Eduardu Štorchovi. Dozvíte se, proč a jak vznikaly Štorchovy nejznámější romány, co byla Dětská farma a proč spisovatel vyráběl lyže. Prostor dostanou i archeologické nálezy, které v našem kraji objevil.

Přečíst více

Vánoce za starých časů

01. 12. 2022 - 20. 12. 2022
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Pravidelná návštěvnická sezóna sice už skončila, o adventu ovšem muzeum v Bělé nabízí zážitkový program pro školy i rodiny. Seznamte se s místními zvyky a tradicemi s naší muzejní pedagožkou Barborou Stehlíkovou. Objednávky na telefonním čísle 731 805 083.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.