Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Fotokoutek: Podolí v proměnách času

Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Všichni máme rádi obrázky z našeho mládí i ze života našich předků. V rámci cyklu FOTOKOUTEK tentokrát navštívíme Bělou pod Bezdězem – PODOLÍ, kde budete moci porovnávat dnešní pohledy s pohledem do minulosti.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Se šachovnicí kolem světa

25. 06. 2024 - 25. 08. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

V roce 1924 se v Bělé pod Bezdězem narodil Luděk Pachman, šachový velmistr, pedagog, publicista a také politický aktivista. Reprezentoval Československo na několika šachových olympiádách. Po druhé světové válce vstoupil do komunistické strany, ovšem díky událostem roku 1968 své přesvědčení změnil. Za své antikomunistické postoje byl perzekvován a v roce 1972 emigroval. Dál se věnoval šachu, po odebrání československého občanství však reprezentoval Německo. Letošní 100. výročí jeho narození si připomínáme výstavou věnovanou jeho osobnosti.

Přečíst více

Obnovené památky Podbezdězí

07. 06. 2024 - 28. 10. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Nová výstava se otevře v zámecké kapli sv. Josefa u příležitosti Noci kostelů. Letos ji věnujeme vzpomínce na děkana Jana Nepomuka Jiřiště, od jehož narození v únoru uplynulo 50 let. Turnovský rodák působil na Mladoboleslavsku a od roku 2000 do své předčasné smrti v roce 2013 byl nejdříve administrátorem a poté farářem v Bělé. Ze své pozice spravoval i okolní farnosti a pečoval tak o církevní památky v našem regionu.  

Přečíst více

Pokojíčky v běhu času

01. 06. 2024 - 28. 10. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Soukromá sbírka Soni Kočové obsahuje obrovské množství panenkovských pokojíčků i obchůdků. Nejstarší exempláře jsou secesní z let 1880 – 1900 a nejmladší v bruselském stylu, který vévodil československému designu v 60. a 70. letech. Výstava malého nábytečku a dalších panenkovských drobností je zkratkou zpět do bezstarostných dětských let. Přijďte si je užít už na vernisáž, která za účasti sběratelky proběhne na Mezinárodní den dětí.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.