Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Pověsti Kokořínska a Podbezdězí

Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

01. 09. 2022 - 30. 11. 2022

Exteriérová výstava v rekreačním areálu Vrchbělá představuje tajemné příběhy známých i zapomenutých míst Kokořínska a Podbezdězí. 
Stáhněte si průvodce a vydejte se poznat konkrétní místa, která jsou s pověstmi a jejich postavami spjata: https://www.encyklopediemb.cz/povest/19
Výstavu připravilo Muzeum Podbezdězí ve spolupráci s Regionálním muzeem Mělník. 
 
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Móda 20. let 20. století

01. 05. 2024 - 28. 10. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Může souviset odložení korzetu s volebním právem pro ženy? Ano, může! Obojí znamená osvobození od konvence. 20. léta 20. století byla revoluční v mnoha směrech. Jedním z nich byla i ženská móda. Snad nikdy v historii se styl oblékání u žen neproměnil tak radikálně, jako po skončení první světové války. U šatů a nového ideálu ženské krásy ovšem nezůstalo. Ženám se rozšířily možnosti, jak se osvobodit nejen od sešněrovaného šatníku, ale i od své dosud velmi úzce vymezené role: získaly volební právo, snazší přístup ke studiu i zaměstnání. Nová výstava mapuje proměny ženského odívání v době před 100 lety, které ilustrují celkovou proměnu postavení žen. Vedle dobových fotografií a obrázků jsme shromáždili i řadu autentických kousků od klobouku po střevíce. Módu 20. let 20. století uvidíte v Muzeu Podbezdězí od 1. 5. do 28. 10. 2024.    

Přečíst více

Příroda Podbezdězí

15. 05. 2024 - 28. 10. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Loni před vánoci jsme otevřeli novou dlouhodobou výstavu o přírodě Podbezdězí. Nyní s ní přívítáme novou návštěvnickou sezónu. Podbezdězí je oblast na pomezí Středočeského a Libereckého kraje, s dominantou hradu Bezděz. Kromě historického bohatství, zastoupeného řadou stavebních památek, zde nalezneme i množství přírodních rezervací, kde se vyskytují vzácné druhy rostlin a živočichů. Nová výstava vás vezme na procházku pestrou krajinou a seznámí vás blíž s její florou a faunou. Druhá vernisáž se uskuteční 15. 5. 2024 od 17 hodin. Expozici jsme zrealizovali díky podpoře Ministerstva kultury ČR.

Přečíst více

Křehká krása - radost z tvoření

02. 05. 2024 - 16. 06. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Výstava Křehká krása – radost z tvoření představí tvorbu tří amatérských umělců, která přesahuje hranice plátna a obohacuje ho o další materiály a nečekané techniky. Lenka Bímová se malování věnuje od mládí a stejně tak dlouho ho považuje za výbornou relaxační techniku. Kromě plátna používá jako podklad kameny. Vedle malování pak plete z proutí. Kateřina Procházková absolvovala řadu kurzů malířství i sochařství. Její tvorba se zaměřuje především na mytologické bytosti. Jan Procházka studuje fotografii. Vystavovat bude industriální obrazy, perokresby a abstrakce. Přijďte na vernisáž výstavy v sobotu 4. 5. od 15 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.