Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vlkovi na stopě . deset let od návratu vlka do Pojizeří

Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

10. 06. 2023 - 29. 10. 2023

Před deseti lety přišel do Podbezdězí vlčí pár z Lužice. V roce 2014 fotopasti zachytily celou rozrůstající se vlčí rodinu. V současnosti tu žije jedna vlčí smečka a pravděpodobně pár samostatných jedinců. K desátému výročí návratu vlka do Podbezdězí jsme ve spolupráci s Hnutím Duha, CHKO Kokořínsko – Máchův kraj a mysliveckým spolkem Sahara připravili výstavu. Věnována je nejen vlkům v našem regionu, ale životě této obdivuhodné šelmy jako takové.
Vernisáž se uskuteční 28. 6. od 17 hodin. Výstavu přijede zahájit ředitel Regionálního pracoviště CHKO Ladislav Pořízek. 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Móda 20. let 20. století

01. 05. 2024 - 28. 10. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Může souviset odložení korzetu s volebním právem pro ženy? Ano, může! Obojí znamená osvobození od konvence. 20. léta 20. století byla revoluční v mnoha směrech. Jedním z nich byla i ženská móda. Snad nikdy v historii se styl oblékání u žen neproměnil tak radikálně, jako po skončení první světové války. U šatů a nového ideálu ženské krásy ovšem nezůstalo. Ženám se rozšířily možnosti, jak se osvobodit nejen od sešněrovaného šatníku, ale i od své dosud velmi úzce vymezené role: získaly volební právo, snazší přístup ke studiu i zaměstnání. Nová výstava mapuje proměny ženského odívání v době před 100 lety, které ilustrují celkovou proměnu postavení žen. Vedle dobových fotografií a obrázků jsme shromáždili i řadu autentických kousků od klobouku po střevíce. Módu 20. let 20. století uvidíte v Muzeu Podbezdězí od 1. 5. do 28. 10. 2024.    

Přečíst více

Příroda Podbezdězí

15. 05. 2024 - 28. 10. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Loni před vánoci jsme otevřeli novou dlouhodobou výstavu o přírodě Podbezdězí. Nyní s ní přívítáme novou návštěvnickou sezónu. Podbezdězí je oblast na pomezí Středočeského a Libereckého kraje, s dominantou hradu Bezděz. Kromě historického bohatství, zastoupeného řadou stavebních památek, zde nalezneme i množství přírodních rezervací, kde se vyskytují vzácné druhy rostlin a živočichů. Nová výstava vás vezme na procházku pestrou krajinou a seznámí vás blíž s její florou a faunou. Druhá vernisáž se uskuteční 15. 5. 2024 od 17 hodin. Expozici jsme zrealizovali díky podpoře Ministerstva kultury ČR.

Přečíst více

Křehká krása - radost z tvoření

02. 05. 2024 - 16. 06. 2024
Muzeum Podbezdězí (Muzeum Mladoboleslavska)

Výstava Křehká krása – radost z tvoření představí tvorbu tří amatérských umělců, která přesahuje hranice plátna a obohacuje ho o další materiály a nečekané techniky. Lenka Bímová se malování věnuje od mládí a stejně tak dlouho ho považuje za výbornou relaxační techniku. Kromě plátna používá jako podklad kameny. Vedle malování pak plete z proutí. Kateřina Procházková absolvovala řadu kurzů malířství i sochařství. Její tvorba se zaměřuje především na mytologické bytosti. Jan Procházka studuje fotografii. Vystavovat bude industriální obrazy, perokresby a abstrakce. Přijďte na vernisáž výstavy v sobotu 4. 5. od 15 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.