Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mezinárodní den archeologie

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Společenský program u příležitosti Mezinárodního dne archeologie, který se celosvětově slaví vždy třetí říjnovou sobotu. Letos budeme pokračovat v průzkumu tajné chodby – záhadného prostoru v nejhlubším hradním sklepení. Návštěvníci si mohou vyzkoušet práci muzejního archeologa a objevovat skutečné artefakty. Probereme nálezy z předchozích ročníků. Pro nejmenší bude připraveno archeologické pískoviště s ukrytými poklady. Zcela mimořádně bude vystaven poklad zlatých a stříbrných mincí objevený nedávno v zapomenutém údolí nedaleko Mladé Boleslavi. Jde o jeden z nejvzácnějších nálezů Mladoboleslavska a zatím byl vystaven pouze jednou. V rámci programu Dne archeologie bude přístupná výstava obrazů Petra Modlitby Nová cesta do pravěku a již tradiční výstava hub ve sklepení muzea. 
Program bude probíhat mezi 10. a 17. hodinou. 
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Fotoobrazy pomáhají

21. 05. 2024 - 31. 08. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Fotograf Ondřej Holas fotí při různých příležitostech, jeho specialitou jsou ovšem krajiny, které jsou v jeho podání skutečně dechberoucí. Od 21. května vystavíme na arkádové chodbě v 1. patře sérii fotografií Českého ráje a blízkého okolí. Přijďte se podívat na místa, která sice dobře znáte, ale až díky objektivu Ondřeje Holase je uvidíte jako pohádkové scenérie. Fotky z výstavy si můžete koupit a prostřednictvím autora tak podpořit některou ze sbírek na portálu Donio.  

Přečíst více

Muzejní noc 2024


Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Festival Muzejní noc se koná jako každý rok i v Mladé Boleslavi. 24. 5. budou otevřena všechna muzea a galerie i po setmění a nabídnou návstěvníkům kulturní program. Co pro vás připravily naše boleslavské pobočky? HRAD MLADÁ BOLESLAV  18 – 19:30   loutky V.O.S.A., akrobati na chůdách Long Vehicle Circus   19:30 – 20:15   koncert klezmerové kapely Trombenik  20:15 – 21:15   loutky V.O.S.A., akrobati na chůdách Long Vehicle Circus  21:15 – 22   koncert klezmerové kapely Trombenik 22 – 23   svítící loutky V.O.S.A.   celý večer:  občerstvení   herní a tvořivé prvky pro děti  stálé expozice i krátkodobé výstavy: Příroda Mladoboleslavska -výstava ČSOP Klenice, Dary lesů luk a bažin, Venkov v proměnách času, Sochařská dílna Jelínků   LETECKÉ MUZEUM METODĚJE VLACHA   18 – 19:30   letecká show: letecké ukázky muzejních exponátů a letadel Aeroklubu Mladá Boleslav  19:30 – 20:30   ukládání letadel do muzea  20:30 – 23   koncert jazzové kapely Pražská dixielandová společnost v Hangár café    celý večer:  expozice muzea včetně galerie  vyhlídková věž   

Přečíst více

Příroda Mladoboleslavska

02. 05. 2024 - 23. 06. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Český svaz ochránců přírody Klenice se už dvacet let věnuje organizaci a realizaci ekologických a ochranářských projektů, osvětě a propagaci ochrany životního prostředí v Mladé Boleslavi a okolí. Spolupracuje při tom s městem Mladá Boleslav, školkami, školami, řadou firem i neziskovek. Pravidelně spolupořádá akce s celonárodním přesahem, např. Ukliďme Česko nebo Den země. Heslem svazu je Poznej a chraň přírodu s námi. Na výstavě, která mapuje činnost ochránců za celých dvacet let jejich existence, se můžete přesvědčit, zda se jim to heslo daří naplňovat. Vernisáž proběhne 2. 5. 2024 od 17 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.