Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní noc

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Muzejní noc bude zahájena v 19 hodin výstřelem z děla z roku 1866, a ponese se zejména duchu detektivek a autentických kriminálních případů z Mladoboleslavska.

  Na „kriminalistické stezce“ si návštěvníci mohou vyzkoušet svůj postřeh, úsudek, kriminalistické techniky, a také shlédnout výstavu Četnické historky mapující zajímavé kriminální příběhy z regionu Mladoboleslavska. Možná potkáte četníky v uniformách, kteří jakoby vystoupili z minulých dob.
Ve 20 hodin se uskuteční recitál populárního písničkáře Jana Buriana,  kterým vzpomeneme výročí 30 let od Sametové revoluce 1989.
V průběhu celého večera a noci budou přístupny všechny stávající expozice a výstavy. Například Pověsti z Mladoboleslavska, výstava o lidovém kroji v netradičních souvislostech či nepřehlédnutelní sochaři Jelínkové z Kosmonos.
Otevřeno bude také hradní sklepení, kde bude možné nahlédnout do tajemství hradů a zámků vystavěných podél toku řeky Jizery. 
Pro nejmenší  je přichystán  zábavně poučný program, kteří se prostřednictvím nezapomenutelných románů Eduarda Štorcha podívají do časů lovců mamutů.
 

Vyhledat muzeum


Aktuality

Fotoobrazy pomáhají

21. 05. 2024 - 31. 08. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Fotograf Ondřej Holas fotí při různých příležitostech, jeho specialitou jsou ovšem krajiny, které jsou v jeho podání skutečně dechberoucí. Od 21. května vystavíme na arkádové chodbě v 1. patře sérii fotografií Českého ráje a blízkého okolí. Přijďte se podívat na místa, která sice dobře znáte, ale až díky objektivu Ondřeje Holase je uvidíte jako pohádkové scenérie. Fotky z výstavy si můžete koupit a prostřednictvím autora tak podpořit některou ze sbírek na portálu Donio.  

Přečíst více

Muzejní noc 2024


Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Festival Muzejní noc se koná jako každý rok i v Mladé Boleslavi. 24. 5. budou otevřena všechna muzea a galerie i po setmění a nabídnou návstěvníkům kulturní program. Co pro vás připravily naše boleslavské pobočky? HRAD MLADÁ BOLESLAV  18 – 19:30   loutky V.O.S.A., akrobati na chůdách Long Vehicle Circus   19:30 – 20:15   koncert klezmerové kapely Trombenik  20:15 – 21:15   loutky V.O.S.A., akrobati na chůdách Long Vehicle Circus  21:15 – 22   koncert klezmerové kapely Trombenik 22 – 23   svítící loutky V.O.S.A.   celý večer:  občerstvení   herní a tvořivé prvky pro děti  stálé expozice i krátkodobé výstavy: Příroda Mladoboleslavska -výstava ČSOP Klenice, Dary lesů luk a bažin, Venkov v proměnách času, Sochařská dílna Jelínků   LETECKÉ MUZEUM METODĚJE VLACHA   18 – 19:30   letecká show: letecké ukázky muzejních exponátů a letadel Aeroklubu Mladá Boleslav  19:30 – 20:30   ukládání letadel do muzea  20:30 – 23   koncert jazzové kapely Pražská dixielandová společnost v Hangár café    celý večer:  expozice muzea včetně galerie  vyhlídková věž   

Přečíst více

Příroda Mladoboleslavska

02. 05. 2024 - 23. 06. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Český svaz ochránců přírody Klenice se už dvacet let věnuje organizaci a realizaci ekologických a ochranářských projektů, osvětě a propagaci ochrany životního prostředí v Mladé Boleslavi a okolí. Spolupracuje při tom s městem Mladá Boleslav, školkami, školami, řadou firem i neziskovek. Pravidelně spolupořádá akce s celonárodním přesahem, např. Ukliďme Česko nebo Den země. Heslem svazu je Poznej a chraň přírodu s námi. Na výstavě, která mapuje činnost ochránců za celých dvacet let jejich existence, se můžete přesvědčit, zda se jim to heslo daří naplňovat. Vernisáž proběhne 2. 5. 2024 od 17 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.