Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Ochotnické hry

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

V dubnu jsme otevřeli výstavu Být, či nebýt … ochotníkem!, na kterou nyní navážeme přehlídkou ochotnických souborů. Na hradním nádvoří se postupně představí spolek Dobrovít s hrou Proutník pod pantoflem, mnichovohradišťský spolek Tyl zahraje Poklad na hradě Valečov a bakovský spolek Tyl vystoupí s představením Testosteron. Mezi představeními vás herečka a lektorka Hereckých workshopů Kalegro Kateřina Janečková naučí různé herecké techniky, využitelné jak na jevišti, tak v běžném životě.

od 12 hodin       Ochotnický spolek Dobrovít Dobrovice: Proutník pod pantoflem

od 16 hodin       Divadelní spolek Tyl Mnichovo Hradiště: Poklad na hradě Valečov

od 20 hodin       Divadelní spolek Tyl Bakov nad Jizerou: Testosteron

14-16 a 18-20 hodin herecký workshop s Kateřinou Janečkovou (Kalegro)


Vyhledat muzeum


Aktuality

Fotoobrazy pomáhají

21. 05. 2024 - 31. 08. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Fotograf Ondřej Holas fotí při různých příležitostech, jeho specialitou jsou ovšem krajiny, které jsou v jeho podání skutečně dechberoucí. Od 21. května vystavíme na arkádové chodbě v 1. patře sérii fotografií Českého ráje a blízkého okolí. Přijďte se podívat na místa, která sice dobře znáte, ale až díky objektivu Ondřeje Holase je uvidíte jako pohádkové scenérie. Fotky z výstavy si můžete koupit a prostřednictvím autora tak podpořit některou ze sbírek na portálu Donio.  

Přečíst více

Příroda Mladoboleslavska

02. 05. 2024 - 23. 06. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Český svaz ochránců přírody Klenice se už dvacet let věnuje organizaci a realizaci ekologických a ochranářských projektů, osvětě a propagaci ochrany životního prostředí v Mladé Boleslavi a okolí. Spolupracuje při tom s městem Mladá Boleslav, školkami, školami, řadou firem i neziskovek. Pravidelně spolupořádá akce s celonárodním přesahem, např. Ukliďme Česko nebo Den země. Heslem svazu je Poznej a chraň přírodu s námi. Na výstavě, která mapuje činnost ochránců za celých dvacet let jejich existence, se můžete přesvědčit, zda se jim to heslo daří naplňovat. Vernisáž proběhne 2. 5. 2024 od 17 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.