Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Otevíráme prázdniny

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Přijďte s dětmi na nádvoří hradu otevřít bránu prázdninám. Připravujeme zábavný a poučný program, při kterém objevíte tajemství přírody, vyzkoušíte hry našich babiček, prověříte své znalosti kvízovými otázkami nebo si otestujete svou kreativitu ve výtvarné soutěži.

Akce se koná 3. července mezi 14. a 18. hodinou společně s programem Rally dětský den, který proběhne na Staroměstském náměstí.

 

Úvod - Muzeum Mladoboleslavska (muzeummb.cz)

Otevíráme prázdniny | Facebook

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Na poslední cestě

10. 05. 2023 - 03. 09. 2023
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Výstava o podobě pohřebních rituálů v regionu Pojizeří napříč staletími. Jádro výstavy, které vytvořili naši muzejní kolegové v Muzeu Českého ráje v Turnově, doplníme o část věnovanou pohřbívání v našem kraji. Za ústřední téma si kolektiv autorů zvolil pohřební rituály od nepaměti po nedávnou minulost. Na své si tak přijdou milovníci pravěku, středověku, baroka i moderních dějin. Seznámí se s poznatky z oboru archeologie, historie, etnologie i folkloristiky. Důležitou součástí výstavy bude také líčení tradičních pohřbů na vsi. Smrt člověka s sebou ve všech dobách přinášela rozličné mechanismy, díky nimž se společnost, rodina, přátelé vyrovnávali s odchodem blízkého člověka, a které zesnulému jedinci zajišťovaly přechod ze světa živých do světa mrtvých. Jejich vývoj výstava vylíčí názornou, poučnou, nikoli však morbidní formou.  Vernisáž: 10. 5. od 17 hodin

Přečíst více

Boleslav stará a mladá

26. 04. 2023 - 02. 07. 2023
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Výstava představí zajímavá fotografická srovnání podoby několika vybraných lokalit našeho města. Na starších snímcích ze sbírek muzea a soudobých záběrech si budete moci porovnat, jak se změnila tvář města v uplynulých zhruba osmdesáti letech.

Přečíst více

Almara Stories

29. 04. 2023 - 31. 03. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Rozšifrujte poselství malovaného nábytku z Pojizeří na výstavě, která vás naučí porozumět symbolice tradičního umění. Je plná osobních romancí, nadějí, víry, ale i tragédií, vzpomínek a přelomových událostí. Vytvořte vlastní příběh na základě pojizerské symboliky. P.S.: Vhodné zejména pro prarodiče a vnoučata.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.