Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Projekt Krokus

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Projekt Krokus irské organizace Holocaust Education Trust Ireland rozšiřuje mezi mladými lidmi povědomí o holocaustu, upozorňuje na nebezpečí rasismu, diskriminace a fanatismu. Žlutá barva květů odkazuje na Davidovu hvězdu jako povinné označení židů během druhé světové války.

Za jednu z nejsmutnějších etap dlouhé historie našeho hradu považujeme období, kdy sloužil k internaci židů z okolí. Odtud putovali do Terezína a dál do vyhlazovacích táborů. Na připomínku všech dětí, které v tu dobu náš hrad nedobrovolně obývaly a které zemřely pro svůj původ, sázíme každoročně na nádvoří žluté krokusy.

Letos je vysázíme 9. 11. v 16 hodin.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Fotoobrazy pomáhají

21. 05. 2024 - 31. 08. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Fotograf Ondřej Holas fotí při různých příležitostech, jeho specialitou jsou ovšem krajiny, které jsou v jeho podání skutečně dechberoucí. Od 21. května vystavíme na arkádové chodbě v 1. patře sérii fotografií Českého ráje a blízkého okolí. Přijďte se podívat na místa, která sice dobře znáte, ale až díky objektivu Ondřeje Holase je uvidíte jako pohádkové scenérie. Fotky z výstavy si můžete koupit a prostřednictvím autora tak podpořit některou ze sbírek na portálu Donio.  

Přečíst více

Příroda Mladoboleslavska

02. 05. 2024 - 23. 06. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Český svaz ochránců přírody Klenice se už dvacet let věnuje organizaci a realizaci ekologických a ochranářských projektů, osvětě a propagaci ochrany životního prostředí v Mladé Boleslavi a okolí. Spolupracuje při tom s městem Mladá Boleslav, školkami, školami, řadou firem i neziskovek. Pravidelně spolupořádá akce s celonárodním přesahem, např. Ukliďme Česko nebo Den země. Heslem svazu je Poznej a chraň přírodu s námi. Na výstavě, která mapuje činnost ochránců za celých dvacet let jejich existence, se můžete přesvědčit, zda se jim to heslo daří naplňovat. Vernisáž proběhne 2. 5. 2024 od 17 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.