Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Retrohry na hradě

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Pravidelný letní program pro děti pokračuje v srpnu dnem retroher. Čeká nás čára, skákání gumy i panáka, letecký den papírových vlaštovek a díky spolupráci se Státním okresním archivem Mladá Boleslav také speciality jako třeba skládání archivního kartónu na čas nebo silácký přebor v nošení balíků vzácných listin. 
Hry budou připraveny od 9 hodin. Až do 15 hodin se můžete registrovat se svým týmem a trénovat před hlavní soutěží. Ta vypukne ve tři. Nejúspěšnější družstvo bude oceněno.

V každou celou hodinu bude připravena komentovaná prohlídka sídla archivu. 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Fotoobrazy pomáhají

21. 05. 2024 - 31. 08. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Fotograf Ondřej Holas fotí při různých příležitostech, jeho specialitou jsou ovšem krajiny, které jsou v jeho podání skutečně dechberoucí. Od 21. května vystavíme na arkádové chodbě v 1. patře sérii fotografií Českého ráje a blízkého okolí. Přijďte se podívat na místa, která sice dobře znáte, ale až díky objektivu Ondřeje Holase je uvidíte jako pohádkové scenérie. Fotky z výstavy si můžete koupit a prostřednictvím autora tak podpořit některou ze sbírek na portálu Donio.  

Přečíst více

Příroda Mladoboleslavska

02. 05. 2024 - 23. 06. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Český svaz ochránců přírody Klenice se už dvacet let věnuje organizaci a realizaci ekologických a ochranářských projektů, osvětě a propagaci ochrany životního prostředí v Mladé Boleslavi a okolí. Spolupracuje při tom s městem Mladá Boleslav, školkami, školami, řadou firem i neziskovek. Pravidelně spolupořádá akce s celonárodním přesahem, např. Ukliďme Česko nebo Den země. Heslem svazu je Poznej a chraň přírodu s námi. Na výstavě, která mapuje činnost ochránců za celých dvacet let jejich existence, se můžete přesvědčit, zda se jim to heslo daří naplňovat. Vernisáž proběhne 2. 5. 2024 od 17 hodin. 

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.