Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Stačí trocha fantazie

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

04. 05. 2022 - 31. 12. 2022

Zavzpomínejme společně na knihy, které jsme četli v mládí! Jedinečnou příležitost budete mít na zábavném odpoledni 4. května 2022 od 15 hodin. Na hradním nádvoří si zahrajete spolu s Vašimi dětmi bojovku Rychlých šípů a prověříte na jednoduchých úkolech své znalosti třeba románů Jaroslava Foglara. V 16,30 zahájíme vernisáží samotnou výstavu „Stačí trocha fantazie“, kde nasajete atmosféru a tvorbu oblíbených autorů jako byl Jules Verne, Karel May, Jaroslav Foglar, Eduard Štorch nebo v současné době J. K. Rowlingová. Jedna část výstavy je rovněž věnována slavnému Čtyřlístku. Nejzajímavějším exponátem je určitě velký model Nautilu z knihy Dvacet tisíc mil pod mořem. V 17,00 hodin začne přednáška Jaroslava Šebka „Stopy Jaroslava Foglara v Mladé Boleslavi.“ Jaroslav Šebek, známý skautský vedoucí, se s Jaroslavem Foglarem osobně znal, pomáhal mu přepisovat jeho díla, tajně je za socialismu rozšiřoval a pomohl i k jejich oficiálnímu vydání.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Strom přání a Ježíškova schránka

28. 11. 2023 - 06. 01. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Pro potěšení bližních, známých i neznámých, můžete nechat vzkaz na našem vánočním stromě. Napište vánoční přání, novoročenku nebo prostě jen pár milých slov a zpříjemněte někomu svátky. Strom přání najdete na nádvoří kousek za branou. Kartičky na vzkazy a háčky na zavěšení přání na strom pro vás máme připravené. Když už budete na hradě, můžete zde nechat také svůj dopis Ježíškovi. Máme totiž to štěstí, že na našem nádvoří nechává Ježíšek kouzelnou schránku, a všechny pozdravy pak letí rovnou k němu. Kdo ke svému vzkazu připíše adresu, Ježíšek mu rád odepíše.

Přečíst více

Zpívání u betlému


Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Heslem Základní školy Dalovice je „Škola, která nezpívá, se má zavřít“. Proto dalovické děti chodí už od první třídy do pěveckého sboru a učí se hrát na flétnu. Na hradním nádvoří vystoupí mladí zpěváci z Dalovic s pásmem vánočních koled.

Přečíst více

K Ježíškovi

28. 11. 2023 - 14. 01. 2024
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Na samém konci listopadu otevřeme vánoční výstavu, díky níž si připomeneme zvyky, které se v čase adventu a Vánoc dodržovaly v našem kraji ještě v předminulém století. Budeme se věnovat těm, které jsou všeobecně známé, ale oprášíme i ty, na které se už zapomnělo. Některé rituály si můžete sami vyzkoušet. Co třeba vyvěštit si úrodu na příští rok nebo zjistit, jak se bude jmenovat váš budoucí ženich?

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.