Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Stačí trocha fantazie

Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

04. 05. 2022 - 31. 12. 2022

Zavzpomínejme společně na knihy, které jsme četli v mládí! Jedinečnou příležitost budete mít na zábavném odpoledni 4. května 2022 od 15 hodin. Na hradním nádvoří si zahrajete spolu s Vašimi dětmi bojovku Rychlých šípů a prověříte na jednoduchých úkolech své znalosti třeba románů Jaroslava Foglara. V 16,30 zahájíme vernisáží samotnou výstavu „Stačí trocha fantazie“, kde nasajete atmosféru a tvorbu oblíbených autorů jako byl Jules Verne, Karel May, Jaroslav Foglar, Eduard Štorch nebo v současné době J. K. Rowlingová. Jedna část výstavy je rovněž věnována slavnému Čtyřlístku. Nejzajímavějším exponátem je určitě velký model Nautilu z knihy Dvacet tisíc mil pod mořem. V 17,00 hodin začne přednáška Jaroslava Šebka „Stopy Jaroslava Foglara v Mladé Boleslavi.“ Jaroslav Šebek, známý skautský vedoucí, se s Jaroslavem Foglarem osobně znal, pomáhal mu přepisovat jeho díla, tajně je za socialismu rozšiřoval a pomohl i k jejich oficiálnímu vydání.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Poklady z města


Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

  Přednáška Mgr. Filipa Krásného, archeologa Muzea Mladoboleslavska, představí numismatické nálezy ze sbírek muzea. Některé z nich budou prezentovány na hradě v rámci programu Mezinárodního dne archeologie dne 15.10.    Úvod - Muzeum Mladoboleslavska (muzeummb.cz)  

Přečíst více

Mezinárodní den archeologie


Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Společenský program u příležitosti Mezinárodního dne archeologie, který se celosvětově slaví vždy třetí říjnovou sobotu. Letos budeme pokračovat v průzkumu tajné chodby – záhadného prostoru v nejhlubším hradním sklepení. Návštěvníci si mohou vyzkoušet práci muzejního archeologa a objevovat skutečné artefakty. Probereme nálezy z předchozích ročníků. Pro nejmenší bude připraveno archeologické pískoviště s ukrytými poklady. Zcela mimořádně bude vystaven poklad zlatých a stříbrných mincí objevený nedávno v zapomenutém údolí nedaleko Mladé Boleslavi. Jde o jeden z nejvzácnějších nálezů Mladoboleslavska a zatím byl vystaven pouze jednou. V rámci programu Dne archeologie bude přístupná výstava obrazů Petra Modlitby Nová cesta do pravěku a již tradiční výstava hub ve sklepení muzea.  Program bude probíhat mezi 10. a 17. hodinou.   

Přečíst více

Nová cesta do pravěku - výstava obrazů Petra Modlitby

11. 10. 2022 - 15. 01. 2023
Mladá Boleslav - hrad (Muzeum Mladoboleslavska, příspěvková organizace)

Vydejte se s námi na novou cestu do pravěku. Obrazy malíře a ilustrátora Petra Modlitby vás provedou miliony let proměn naší planety. Prožijete formování zemského povrchu, ohřeje vás žhavá láva, budete svědky letu pterodaktyla, zamrazí vás z řevu tyranosaura a poznáte sílu mamutího stáda. Potkáte lovce jeskynních medvědů, přidáte se k pravěkému obřadu a mnoho dalšího. Obrazy a ilustrace doprovodí paleontologické a archeologické nálezy v čele s unikátním zlatým pokladem. Petr Modlitba je autorem paleontologických a paleoantropologických rekonstrukcí. Na odborných publikacích a obrazových rekonstrukcích pravěkého světa spolupracuje s předními odborníky z našich významných vědeckých institucí jako je například Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Masarykova univerzita v Brně a Moravské zemské muzeum. Věnuje se rovněž ilustracím populárně vědeckých knih a literatury pro mládež. Vernisáž: 11.10.2022 od 17 hodin Mladoboleslavský hrad - Muzeum Mladoboleslavska (muzeummb.cz)  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.