Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum naftového dobývání a geologie

Ohodnoťte muzeum

Jediné muzeum "naftařiny" v České republice najdete v budově bývalých kasáren v Hodoníně. Muzeum tvoří vnitřní expozice a venkovní technologický park.


4,6
Celkový dojem z muzea

MUZEUM NAFTOVÉHO DOBÝVÁNÍ A GEOLOGIE bylo otevřeno v roce 2006 a je jediné svého druhu ve střední Evropě. Muzeum je tvořeno vnitřními a venkovními expozicemi. Přibližuje návštěvníkům nejen bohatou a zajímavou industriální a svébytnou minulost regionu, ale také znalosti o vzniku a akumulaci ropy a zemního plynu, těžebních metodách a dopadu průzkumu a těžby. Expozice je doplněna řadou interaktivních modelů a reálných exponátů.

Muzeum bylo vybudováno členy občanského sdružení, které projevuje zájem o tradici podnikání v oblasti ropného průmyslu na území České a Slovenské republiky.

Návštěvníci si mohou osahat skutečnou surovou ropu, poznat její chemické složení a také dopady těžby na životní prostředí. V Muzeu se nachází také unikátní sbírka hornin a zkamenělin z neogénu a jury.

Expozice Muzea jsou průběžně doplňovány o nové technické prvky používané v ropném průmyslu, ale i o výsledky historických studií. V Muzeu můžete shlédnout řadu audiovizuálních programů. Jsou zde pořádány přednášky na aktuální témata. Muzeum spolupracuje s řadou organizací i universit, je centrem vzdělávání a poskytuje cenné informace a poučení návštěvníkům, zejména pak zástupcům z řad studentů.

 

Virtuální prohlídka:http://www.virtualczech.cz/muzeumnafty/

 

Zaměření: technické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum naftového dobývání a geologie
Kasárenská1022,
695 01 Hodonín
GPS: 48.856988815222, 17.121173580048

Telefon:

+420732628735

Oficiální stránky muzea:

http://mng.webz.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,7
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
4,0
Doprovodné akce
4,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (3)
4,6
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.