Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Ema má mísu / historie napajedelského školství

Muzeum Napajedla

09. 09. 2017 - 22. 10. 2017

Výstava s poetickým názvem „Ema má mísu“, mapuje dějiny napajedelského školství od počátků až do konce 20. století.

Jejím jádrem je historická školní třída z období první poloviny 20. století, jejíž vybavení částečně zapůjčilo Muzeum Komenského v Přerově. Návštěvníci se mohou vžít do role někdejších školáků, posadit se do lavic, nahlédnout do učebnic a sešitů, prohlédnout si přírodovědné sbírky, fyzikální pomůcky, školní nástěnné obrazy a mnoho dalšího. K zachycení osobité dobové atmosféry a nevšedního zážitku je připraven fotokoutek pro dospělé i děti.
Textové panely doplněné archivními fotografiemi návštěvníky seznámí s různými typy napajedelských školských zařízení od jeslí až po učňovské školy, stručně představí vývoj školského systému v českých zemích a v neposlední řadě představí významné napajedelské osobnosti a organizace, které se na rozvoji školství podílely a které zároveň ovlivňovaly kulturní a společenské dění ve městě.
Nedílnou součástí výstavy je dokument z dílny Muzea Napajedla, který zachycuje vzpomínky napajedelských žáků a učitelů. Děkujeme zároveň všem dárcům a zapůjčitelům fotografií, písemností a dalších předmětů, které se staly součástí výstavy nebo sbírek Muzea Napajedla.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.