Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Emil Sláma Bilance

Muzeum Napajedla

03. 11. 2016 - 27. 11. 2016

Rozsáhlá výstava významného výtvarníka Emila Slámy zachycuje výběr z prací, jež autor vytvořil v průběhu posledního desetiletí v různých médiích.

Emil Sláma vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Brně, obor výtvarná výchova a matematika. V současné době je vedoucím výtvarného oboru na Základní umělecké škole Rudolfa Firkušného v Napajedlích a členem občanského sdružení „Rozumění“ v Otrokovicích.

Slámova tvorba je velmi rozmanitá. Zabývá se volnou grafikou, dřevěnou skulpturou, keramikou a malbou. Mezi oblíbené oblasti tvorby patří ilustrace poezie, kterou doprovodil v pěti básnických sbírkách – Mystérium kříže, Do tenka, Nedoručená pošta, Písmáci dětem a Míjím se s měsícem. K jeho největším výtvarným úspěchům patří cena z mezinárodní soutěžní přehlídky grafické tvorby – Bienále Rokycany a účast na prestižní výstavě Grafika roku 2012 a 2013 v Praze. V sochařské tvorbě patří mezi jeho významné práce čtrnáct zastavení Křížové cesty nad obcí Hostišová a pět monumentálních soch pro město Otrokovice. Výtvarná díla Emila Slámy jsou zastoupena ve sbírkách Moravské galerie v Brně, Památníku národního písemnictví v Praze, Kabinetu exlibris v Chrudimi, v muzeích měst Rokycany, Otrokovice, Napajedla a rovněž v soukromých sbírkách.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.