Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Napajedla na mapách

Muzeum Napajedla

24. 09. 2015 - 18. 10. 2015

Navštivte unikátní výstavu, která vám přiblíží Napajedla na mapách v historii i současnosti. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 24. 9. v 19 hodin. Výstavu můžete dále navštívit do 18. 10. v běžné otevírací době muzea.

Málokdo z lidí nebyl uchvácen krásou map. Mapy vedle toho, že jsou dokumentem, který zachycuje obraz země, jsou svědkem změn krajiny a politických poměrů, ale zejména také uměleckým dílem a předmětem sběratelského zájmu.

Výstavu připravilo Muzeum Napajedla ve spolupráci s Ing. Karlem Kysilkou a Českým úřadem zeměměřičským a katastrálním v Praze.

Touto výstavou bychom chtěli přiblížit návštěvníkům napajedelského muzea ve zkratce dějiny Napajedel až do současnosti, tak jak se promítly na mapách nejrůznějších měřítek a nejrůznějšího zaměření.

Uvidíte nejstarší zobrazení města na tzv. Fabriciově mapě Moravy z r. 1569, dvě vydání Komenského mapy Moravy z 17. století, jistě vás také upoutají výřezy nejstarších map vojenského mapování. Na podrobné katastrální mapě Napajedel z roku 1839 posoudíte, jak se změnilo okolí jejich domu. Výstavu doplní mimo jiné mapy z 19. a 20. století a také výběr atlasů ze soukromé sbírky pana Kysilky.

Součástí výstavy bude také prodejní katalog s náhledy jednotlivých map a podrobnými informacemi - ve výstavním sále bude katalog sloužit zdarma jako průvodce výstavou.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.