Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Reklama a děti

Muzeum Napajedla

01. 12. 2016 - 08. 01. 2016

Putovní výstava Múzea obchodu v Bratislavě, historická reklama pro děti a s dětmi.

Jak v současnosti, tak i v minulosti produkovaly firmy reklamní prostředky, které souvisely s dětmi. V podstatě existovaly dvě formy: 
1. Reklama, který na děti působí, je pro ně určená (ve skutečnosti pro rodiče, ale zprostředkovaně), který používá téma, atmosféru, zvířata, postavy a věci blízké dětem. Využívá i dětské, sběratelské sklony, připoutává si je opakováním a vytvářením kolekcí. 
2. Reklama, v které děti přímo vystupují, jako něco pěkného, milého, přitažlivého či bezbranného, jako prostředek, který má zjemnit dravost výrobce nebo prodejce konkrétního zboží a změkčit nebo zakrýt nutkavou snahu prodat.
Ve sbírkách Muzea obchodu Bratislava se nacházejí všechny formy historické reklamy, kde mají děti zastoupení, jsou to smaltované a plechové tabule, kartónové vývěsky a stojany, plakáty, nebo plechové, dřevěné a papírové obaly či drobné účtenky. 
V tomto směru je důležitý archiv muzea, odkud pocházejí zejména reklamní tisky určené přímo dětem – jako pohádky, hry, omalovánky, vystřihovánky, sběratelské kartičky, obrázky a kalendáře. Pro školní mládež jsou to zase rozvrhy hodin, pravítka, úhloměry, savé papíry a jiné. Velkou specialitou byly zejména pohádky, kde byli kromě klasických, vytvářené i nové, ve kterých vystupuje přímo propagované zboží. 
Muzeum obchodu Bratislava se prostřednictvím této výstavy snaží představit co nejširší výběr historické reklamy pro děti a s dětmi. Nedivte se tedy prosím, že všechno je pověšené tak nízko.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.