Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum papírových modelů

Ohodnoťte muzeum

Muzeum papírových modelů je jediným svého druhu v Evropě. Založeno bylo r. 2012, návštěvníci zde mohli shlédnout již několik dočasných výstav i stálou expozici, kterou obměňujeme 1x ročně. Celkový počet modelů přesahuje číslo 1200!


3,6
Celkový dojem z muzea

Muzeum papírových modelů je příspěvkovou organizací, založenou městem Police nad Metují v roce 2012. Jedná se o unikát - muzeum je jediné svého druhu v Evropě a jedno z pouhých dvou muzeí papírových modelů na světě. Návstěvníci zde mohou shlédnout přes 1200 modelů, které pocházejí zejména z Čech, ale také ze Slovenska, Polska či Německa.

Přehlídka je to skutečně pestrá - od tradičně oblíbených hradů a zámků, přes lidové stavby, modely aut, letadel, lodí, zvířátek až po sekci vesmíru a fantasy. Muzeum je rozděleno na dvě hlavní části: jednu tvoří vitríny s dočasnými výstavami, které jsou tématické a obvykle trvají 2-3 měsíce, tu druhou pak stálá expozice, která se jednou ročně obměňuje. Takto se k nám mohou vracet i návštěvníci, kteří k nám již v minulosti zavítali, a stále zde nacházejí něco nového. Z dočasných výstav se již uskutečnila např. výstava modelů Richarda Vyškovského, výstava modelů firmy Betexa, výstava papírových betlémů a další. Při vernisážích se zde můžete setkat ze zajímavými osobnosti ze světa papírového modelářství. Během roku muzeum pořádá různé akce a workshopy pro širokou veřejnost, k těm pravidelným patří např. Vánoční tvoření, Týden s Herkulem, tvoření na sv. Martina, Valentýnská dílna atd. Pořádáme také programy pro tábory a třídní kolektivy, nechybí ani modelářský kroužek, který se koná pravidelně po celý školní rok. Ani mimo uvedené akce však návštěvník od nás nemusí odejít s prázdnou. V prostorách muzea se nachází dílnička, ve které si malí i velci mohou vystřihnout a slepit model.

 

Zaměření: ostatní

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum papírových modelů
Tyršova 341
549 54 Police nad Metují
GPS: 50.535185089641, 16.2318277359

Telefon:

+420491421501

Oficiální stránky muzea:

http://www.mpmpm.cz/cs/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,0
Lidé v muzeu
3,3
Služby návštěvníkům
3,3
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (3)
3,6
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.