Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Synagoga a mikve

Ohodnoťte muzeum

Muzeum regionu Boskovicka

Expozice o historii židovské obce v Boskovicích je umístěna v synagoze, v barokní stavbě z roku 1639 s pozdějšími úpravami. Její klenby a stěny zdobí mimořádně hodnotná dekorativní výmalba a hebrejské liturgické texty.


0,0
Celkový dojem z muzea

Synagoga Maior

 

Regionální tematická expozice o historii a památkách židovské obce v Boskovicích je umístěna v synagoze v Traplově ulici, v barokní stavbě z roku 1639 s pozdějšími úpravami. Její klenby a stěny zdobí mimořádně hodnotná dekorativní výmalba a hebrejské liturgické texty, které jsou mistrovským dílem polských židovských utečenců z druhé poloviny 17. a z 18. století. Navíc se v hlavním sále synagogy konají sezónní výtvarné výstavy, koncerty a divadelní představení.
 
Historie Židů v Boskovicích
Kromě bohatě zdobeného interiéru je v budově instalována expozice seznamující návštěvníky s hisotrií Židů v Boskovicích, s nejvýznamnějšími osobnostmi, s historií židovské obce, s historickou podoubou židovské čtvrti, představeny jsou také boskovické synagogy a židovský hřbitov. 
 
Mikve, židovská rituální lázeň
Mikve  je  nádrž s čistou přírodní vodou, v níž lze nabýt rituální očisty. V mikvi se očišťovali všichni zbožní Židé v předvečer šabatu a dalších židovských svátků. Mikve ve sklepě domu č. 3/5 na ulici U Templu uvedl do stavu přibližujícímu se historické podobě Klub přátel Boskovic za finančního přispění Nadace Občanského fóra Praha. Slavnostně byla zpřístupněna 9.6.2005. Lázně si lze prohlédnout po prohlédce synagogy maior.

Zaměření: historické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Synagoga a mikve
Traplova ul., synagoga
680 01 Boskovice
GPS: 49.487449171868, 16.658836319643

Telefon:

+420516452077

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeum-boskovicka.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
0,0
Lidé v muzeu
0,0
Služby návštěvníkům
0,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (0)
0,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.