Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kamenné dopoledne

Lapidárium, kostel Sv. Trojice (Muzeum regionu Valašsko)

Víte, co má společné geologie, archeologie, paleontologie, hornictví, hrnčířství a sochařství?

Všechny tyto lidské činnosti spojuje práce s kamenem. Právě tento materiál provází člověka téměř tři miliony let – tak staré jsou totiž nejstarší nalezené kamenné nástroje. Jak se takové nástroje vyráběly a jak se s nimi zachází? Přijďte si to vyzkoušet!

Práci s pazourkem, broušení sekeromlatu, tkaní na karetkách či mletí obilí – to jsou standardní dovednosti člověka minulých tisíciletí, které dnešní homo sapiens sapiens už nevyužívá. Ovšem v rámci Kamenného dopoledne, které proběhne v úterý 13. září od 8:00 do 14:00 hodin v kostele sv. Trojice ve Valašském Meziříčí, si je můžete vyzkoušet a dozvědět se o životě v době kamenné něco více.

Hravé Kamenné dopoledne, uzavírající výstavu Od kamene k soše, nabízí jedinečnou možnost zacestovat si v čase až do doby kamenné, kdy k nejdůležitějším pomůckám patřil ostře zaštípnutý pazourek. Kromě výroby "broušené a štípané industrie," jak by řekl archeolog, si už co by obyvatel doby Velkomoravské říše vyzkoušíte, jak se tkaly opasky pomocí karetek a kolik práce dá z obilných zrn vytvořit mouku. Co myslíte, je snadnější práce s dvoukilogramovou zrnotěrkou, nebo s dvacetikilovým žernovem?

Délka programu: 45 minut

Vstupné: MŠ 20 Kč / ZŠ a SŠ 30 Kč; pedagogický doprovod zdarma

Program je vhodný pro žáky ZŠ a SŠ jako doplnění společenskovědních předmětů

Program objednávejte na: 734 236 279, zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.