Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Lesem s medvědem

Zámek Vsetín (Muzeum regionu Valašsko, p.o.)

01. 11. 2015 - 30. 12. 2016

Jak se zachovat při setkání s medvědem, jak funguje vlčí smečka a jaké prostředí vyhovuje rysům? Kteří obyvatelé lesa spí zimním spánkem? Jaký je životní příběh Míši z Brodské? Je naše největší šelma opravdu nebezpečná?

Lektorský program Lesem s medvědem se věnuje nejen medvědovi hnědému, ale i ostatním velkým šelmám a dalších obyvatelům lesů. Probíhá ve třetím patře přírodovědné expozice ve věži vsetínského zámku, která je věnována valašským lesům. Je zde také vystavený nejslavnější valašský medvěd Míša z Brodské, který celému programu dodává neopakovatelnou atmosféru

Lektorský program je doplněn krátkým filmem a didaktickou zábavnou hrou. Je využitelný v rámci školních vzdělávacích programů, upevňuje a rozvíjí znalosti učiva prvouky a přírodovědy. Podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění průřezových témat. Žáci si s sebou mohou odnést pracovní listy a omalovánky.

Témata: velké šelmy - život a chování, medvědi a člověk, jedlobukové pralesy, Valašsko

Délka trvání: 45 min

Cena: MŠ - 10 Kč, ZŠ, SŠ - 15 Kč

Cílová skupina: MŠ, ZŠ, SŠ (Lektorský program zohledňuje konkrétní věkovou skupinu žáků a jeho obsah je tomu přizpůsoben.)

Kontakt: 571 411 690, muzeumvs@muzeumvalassko.cz


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.