Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Roky s barvami – Obrazy akad. malíře I. Hartingera

Zámek Vsetín (Muzeum regionu Valašsko, p.o.)

01. 11. 2015 - 28. 02. 2016

V neděli 1. listopadu od 16 hod. se v Mramorovém sále vsetínského zámku koná vernisáž výstavy obrazů akad. malíře Ilji Hartingera uspořádaná k umělcovu letošnímu významnému životnímu jubileu – k jeho osmdesátinám.

K poslechu na slavnostním zahájení zahraje malířova oblíbená kapela – Cimbálová muzika Jasénka. Odborným slovem uvede výstavu znalec umělcova díla PhDr. Dalibor Malina, autor výpravné a doposud jediné monografie o jeho životě a díle (2005).

Bude to letos druhá umělcova výstava ve Vsetíně (první proběhla v říjnu v městské Galerii Stará radnice) a připravuje ji muzeum v úzké spolupráci s vystavujícím umělcem, který provedl reprezentativní výběr ze své celoživotní malířské tvorby a je také autorem scénáře výstavy. Malířovu obrazárnu ve dvou výstavních sálech v přízemí vsetínského zámku doplní panelová instalace v jejím předsálí, v níž budou prezentovány citace umělcových myšlenek o krajině, krajinomalbě, Valašsku, mistrech ze Soláně atd. spolu s portrétními fotografiemi zachycujícími Ilju Hartingera v koláži "Jak šel čas…"

Vystavující umělec považuje výstavu ve vsetínském muzeu za prestižní přehlídku svého malířského díla a dokonce s ní hodlá uzavřít i svou dosavadní výstavní činnost.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.