Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Velikonoce na zámku Vsetín 2016

Zámek Vsetín (Muzeum regionu Valašsko, p.o.)

Chcete se dozvědět, jak se na Valašsku slavily Velikonoce nebo si vyrobit či koupit velikonoční předměty? Potom přijďte v neděli 13. března 2016 na vsetínský zámek, kde bude od 14. hodin připraven bohatý a pestrý program.

Návštěvníky čekají tvořivé dílny (pletení tatarů, zdobení vajíček voskem, výroba velikonočních dekorací) nebo pečení jidášků - tradičního velikonočního pečiva.

Na velikonočním jarmarku budou k zakoupení malovaná vajíčka zdobená různými způsoby (_malovaná, drátkovaná, děrovaná, laserem zdobená_ a jiná), jejichž tvoření představí zkušené krasličářky, dále rukodělné výrobky s velikonoční tematikou nebo třeba dřevěné velikonoční řehtačky a klapotky.

Inspirací pro vlastní výrobu kraslic může být výstava Krása kraslic, kde je prezentováno 257 velikonočních vajíček z různých koutů ČR zdobených rozmanitými technikami.

Na 15. hodinu je připraveno představení Loutkového divadélka Kohútek.

K poslechu a zpříjemnění celého odpoledne zahraje cimbálová muzika Vsacánek a Malý Vsacánek.

Den konání akce připadá již tradičně na tzv. smrtnou neděli, s níž je spojen zvyk vynášení Mařeny (symbolu zimy) do Bečvy. Právě tímto obyčejem, který letos proběhne pod taktovkou členů CM Malý Vsacánek, bude celá akce v 17 hodin ukončena.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.