Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

XIX. Mezinárodní noc pro netopýry

Zámek Vsetín (Muzeum regionu Valašsko, p.o.)

Jako každý rok se i letos na přelomu srpna a září bude na více než 40 místech České republiky konat jednorázová akce „Mezinárodní noc pro netopýry“, organizovaná evropskou organizací EUROBATS.

Jedná se již o XIX. ročník a v ČR proběhne pod záštitou České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON). Akce je určena široké veřejnosti, dětem i dospělým. Klade si za cíl popularizaci netopýrů se zaměřením na jejich způsob života, ohrožení a ochranu.

Jedním z míst, kde proběhne akce vůbec poprvé, je Muzeum regionu Valašsko, zámek ve Vsetíně.

V přednáškové části proběhnou dvě populární prezentace doprovázené  bohatým obrazovým materiálem s názvy „Netopýři se představují“ a „O našich netopýrech“. Tato část se bude konat v přednáškovém sále vsetínského zámku. Po ní bude v přilehlém parku následovat praktická ukázka živých netopýrů, doplněná nasloucháním neslyšitelných hlasů vypouštěných netopýrů za pomoci speciálních ultrazvukových detektorů.

Pořadateli akce jsou ČESON a Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace. Celou akcí bude provázet zkušený odborník doc. Zdeněk Řehák z Pedagogické a Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, jeden ze zakladatelů ČESON.

„Noc pro netopýry“ proběhne v pátek 28. srpna 2015. Začátek je v 19 hod. Účastníci se sejdou u vsetínského zámku.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.