Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zámecké adventní kouzlení

Zámek Vsetín (Muzeum regionu Valašsko, p.o.)

Tradiční předvánoční akce vsetínského muzea je po roční pauze opět tady. Srdečně všechny zveme na Zámecké adventní kouzlení na vsetínském zámku.

Na jarmarku rukodělných výrobků bude možné pořídit vánoční dárek a vlastní kreativitu využít ve vánočně laděných dílnách nebo při pečení perníkůvytlačovaných do dřevěných forem. K vidění bude ukázka lidového umuřezbářského, tkalcovského či vyšívačského. Za pomoci lití olova nebo pouštění lodiček budete moci věštit svou budoucnost. Vánoční zvyky na Valašsku připomene ve svém vystoupení novohrozenkovský dětský soubor Vranečka. Nejen pro děti bude připraveno vánoční interaktivní představení Loutkového divadélka Kohútek. Kromě vánoční výstavy Betlémy regionálních tvůrců s více než čtyřmi desítkami jesliček z různých materiálů budou k vidění i nové expozice, věž a výstava Ilji Hartingra. Zrekonstruovaným zámkem budou obcházet Lucky a sladkosti hodným dětem nadělí Mikulášská Matička! O zpříjemnění nálady se zaručeně postará vsetínská kapela Dareband a vánoční atmosféru navodí koledy v podání pěveckého sboru Hafera.

Vstupné na všechny programy, výstavy, expozice a zámeckou věž: dospělí 40 Kč, zlevněné vstupné 20 Kč, děti do 6 let zdarma, rodinné (2 dospělí a max. 3 děti) 90 Kč.

Akce je finančně podpořena Městem Vsetín.

Podrobný program: 13–17 h Jarmark rukodělných výrobků

Ukázka tradiční lidové výroby

Vánoční tvoření

Adventní zvyky

Pečení perníčků

Výstava betlémů

Obchůzka Lucek a Mikulášské Matičky

14 a 15 h

Vánoční představení Loutkového divadélka Kohútek

16h

Vánoční pásmo dětského folklorního souboru Vranečka z Nového Hrozenkova

Zahraje a zazpívá: do 16 h kapela Dareband, od 16 h Hafera.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.