Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

CUKROVÉ MÁMENÍ

Zámek a park v Lešné u Valašského Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

11. 07. 2015 - 30. 08. 2015

Výstava balených cukrů ze soukromé sbírky představí nezbytný doplněk šálků čaje nebo kávy v restauracích, kavárnách, letadlech a vlacích. Nejčastěji se jedná o sáčky, trubičky a kostky, ale mohou být i ve tvaru srdce, oválu apod.

Je to už víc než 30 let, co jsem si ze Švýcarska přivezla na památku první cukry s obrázky na obalech. V té době jsme u nás takové neměli. Od roku 1990 se mohlo neomezeně cestovat do zahraničí a české podniky začaly využívat cukry ke své prezentaci. Rodina, kamarádi a známí na mne pamatovali, přiváželi cukříky a obohacovali moji sbírku. K jejímu podstatnému zvětšení došlo po založení Klubu sběratelů baleného cukru. Ten sdružuje podobně zaměřené „cukromily“ nejen z naší republiky, umožňuje výměnu mezi členy a také spolupracuje s balírnami cukrů. V současné době mám přes 27 000 různých exemplářů, množství však není pro sbírku rozhodující," říká o své sbírce paní Šošolíková z Valašského Meziříčí.

Každý sběratel si nejen rozšiřuje zeměpisné znalosti, ale také získává mnoho informací z různých oborů, především o památkách, slavných lidech nebo významných událostech. Doufáme, že vybrané ukázky zaujmou a potěší návštěvníky výstavy.

 

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.