Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Houby nejedlé a jedovaté

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

20. 09. 2016 - 31. 12. 2016

Vážení návštěvníci a přátelé mykologie, hub nebo jen milovníci přírody. Navštivte výstavu fotografií hub amatérského mykologa a zapáleného fotografa – Jiřího Nováka z Valašského Meziříčí.

Výstava fotografií Jiřího Nováka s názvem Houby nejedlé a jedovaté představuje, jak sám její autor říká – „úlovky bez nože”. K vidění je řada druhů běžných, vzácných a dokonce i chráněných druhů hub, se kterými se můžeme setkat v okolí Valašského Meziříčí. Řada fotografií pochází také z Jižních Čech (Česká Kanada, Dačicko, okolí Javořice a další). Autor svým objektivem zachytil na padesát druhů hub. Mezi zajímavosti patří například helmovka tuhonohá, ryzec pýřitý, žampión zápašný, muchomůrka slámožlutá, hřib kříšť a řada dalších druhů.

Několik slov o autorovi
Autor fotografií pan Jiří Novák se narodil na Dačicku (okres Jindřichův Hradec) ve východním cípu Jižních Čech. Na Valašsku však žije již déle než 17 let. Fotografování i houbaření jsou mu velkým koníčkem. Jak sám říká „Nejprve jsem sbíral jen druhy běžné, časem však i ty méně obvyklé a nyní se zastavím u kdejaké, jak se na Valašsku lidově říká, „gemby”. Nejen že dané objevy fotografuji, snažím se je také určit. S tím už ale pokaždé úspěch nemívám. Vždyť jen v České republice roste na několik tisíc druhů hub.”

V rámci expozice můžete ve dnech 20.–25. 9. 2016 navštívit také Výstavu živých hub.

Pro žáky škol je připraven lektorský program Není houba jako houba.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.