Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Jarní prázdniny v muzeu 2016

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

02. 02. 2016 - 05. 02. 2016

Přijďte si užít jarní prázdniny do muzea! Čeká Vás pestrý program plný zajímavostí, her a zábavy.

Od 2. do 5. února 2016 jsme pro Vás připravili aktivity vždy na každý den od 9 do 16 hodin. Na programu je například výroba herbářových položek, ptačích krmítek, miniatur naší krajiny či rostlinných zkamenělin.

Program:

Úterý 2. 2. 2016
Pojďte si hrát s květinami
Jaro přímo vyzývá k procházkám do přírody. Zajímá Vás, se kterými druhy rostlin se můžeme setkat? Chcete se naučit umění výroby herbáře? Vyrobíme si vlastní herbářovou položku, prastarou rostlinnou zkamenělinu a originální květinovou záložku do knihy. Zároveň se Vám naskytne jedinečná příležitost prohlédnout si vzácný Mattioliho herbář z roku 1562.

Středa 3. 2. 2016
Ptačí svět
Ve vzduchu je již cítit příslib jara, ale zima se své vlády ještě nevzdává. Přilepšeme proto ptáčkům, kteří vzdorují od podzimu do jara sněhu i mrazu. Vyrobíme si jednoduché ptačí krmítko, tematickou placku (button) a ozdobný závěs. Naučíme se poznávat ptáčky, kteří k nám přilétají na krmítko a zjistíme, čím jim můžeme v zimě přilepšit. Připravena je pro Vás také soutěž o ceny.

Čtvrtek 4. 2. 2016
Karpaty křížem krážem
Seznamme se s územím, ve kterém žijeme. Nahlédneme do karpatského pralesa, ve kterém žijí velké šelmy jako vlk, rys či medvěd. Vymodelujeme si miniaturní karpatskou krajinu, vyzkoušíme postavit model dřevěnice a rozpohybujeme bobra evropského. Připravena je pro Vás také soutěž o ceny.

Pátek 5. 2. 2016
Živá zahrada
Těšíte se, jak vše rozkvete? Zahrady i louky budou plné nepřeberných barev a štěbetání. Přivolejte s námi jaro květinami! Vyrobíme si originální magnety, květinová razítka, pomocí historického lisu natiskneme barevný obraz a vytvoříme jarně-velikonoční přání.

Tak neváhejte, jste srdečně zváni!

Vstupné:
Děti: 30 Kč
Dospělí: 40 Kč


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.