Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Komiksová dílna 2

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

Taky jste v dětství snili, že se stanete komiksovým hrdinou? Stačí dát ruku v pěst a s rozevlátým pláštěm na atletické postavě vyřešíte všechny neduhy tohoto světa... Zveme vás do Komiksové dílny, kde se takové sny můžou stát skutečností.

Muzeum regionu Valašsko pro vás ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou na Vsetíně připravilo Komiksovou dílnu. Zkušení lektoři ze vsetínské knihovny vás zasvětí do tajů komiksové tvorby a pomůžou vám vytvořit jednoduchý komiks (strip). Pokud ovšem dáte přednost osvědčeným hrdinům, můžete si přímo ve výstavě O půl třetí na náměstí nafotit komiks s Museumanem, slečnou Jane a dalšími aktéry. Kulisa náměstí ve Valašském Meziříčí je připravena stát se svědkem vašeho příběhu, který pomůžou dokreslit přepisovatelné bubliny. V rámci dílny se zabaví i ti nejmenší návštěvníci a stát se součástí komiksových příběhů může i ten, kdo by snad pro vlastní tvoření nenašel dost odvahy: stačí se jen začíst do některého z více než stovky komiksů z komiksové čítárny, která je součástí výstavy. Touhu po poznání pak pomůže naplnit komiksová hra Československo 38–89, která byla vyvinuta jako výukový program pro středoškoláky.

Dopolední komiksová dílna je připravena především pro školní kolektivy – komiksové tvoření obohacené i o nabídku komiksů z knihovny pro danou věkovou skupinu, děti zabaví na 45 minut (objednejte se prosím na: 571 611 764, zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz).

Běžné návštěvníky v dílně uvítáme kdykoli během celého dne (9:00–17:00 hodin) bez předchozí objednávky.

Vstupné pro školy: MŠ 10 Kč / ZŠ a SŠ 15 Kč; pedagogický doprovod zdarma

Vstupné pro veřejnost: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.