Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Řemeslné dopoledne – Adventní čas

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

Zajímáte se o život našich předků? Chtěli byste se dozvědět, jak náročný byl život na Valašsku před desítkami a stovkami let? Navštivte třetí Řemeslné dopoledne, které se uskuteční 3. prosince 2015 v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Po Devateru kvítí, programu, na kterém jste se dozvěděli, jakou roli zaujímaly v životě našich předků nejrůznější bylinky, a Tradičním zpracování dřeva, kde jsme tak trochu postaru vyráběli hračky, se čas přiblížil k nejkrásnějším svátkům v roce...

Více než nyní si děti v minulosti uvědomovaly, že Vánoce začínaly již začátkem prosince – adventem. Chodilo se na brzké ranní mše – roráty, hospodyňky pekly perník, aby stihnul do Vánoc odležet, v bohatších rodinách nechybělo cukroví či vánočky. Ještě před nějakými sto lety se zvyk stavět vánoční stromečky teprve rozmáhal a děti se těšily na nadílku mnohem dříve, o svátku sv. Mikuláše. Víte však, že to nebyl jen on, kdo v minulosti naděloval hodným i zlobivým dárky? A že nebyl zdaleka jedinou tajemnou bytostí, kterou bylo možné v předvánočním čase v ulicích potkat? Pokud ne, přijďte na v pořadí třetí řemeslné dopoledne k výstavě Život plný námahy.

Dozvíte se, jakou roli hrál v životě našich předků advent – doba očekávání i odříkání, ale i čas, kdy bylo možné v ulicích potkat různé obchůzkové postavy. Jedna z nich vás dokonce provede výstavami Život plný námahy a Něžný svět ovčího rouna... Dále se můžete těšit na tradiční zpracování ovčí vlny a pečení mikulášských čertů. Všechny výrobky si samozřejmě odnesete s sebou domů.

• termín: 3. 12. 2015, 8:00–14:00 hodin, případně 4. 12. 2015 od 8:00 do 14:00

• místo konání: Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských Valašské Meziříčí

• délka programu: 60´

• program je vhodný pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ jako doplnění společenskovědních a přírodovědných a předmětů

• program je přizpůsoben věku návštěvníků, navazuje na RVP, podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění průřezových témat

• program objednávejte na: 571 611 764, zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz

Vstupné pro školní kolektivy: žák MŠ/15 Kč; ZŠ/20 Kč; SŠ/20 Kč; pedagogický doprovod zdarma


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.