Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava Den Země 2016

Zámek Kinských Valašské Meziříčí (Muzeum regionu Valašsko)

01. 04. 2016 - 30. 04. 2016

Pro všechny zájemce o historii tohoto svátku ve světě i u nás připravilo Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí malou výstavku s názvem „Den Země – 22. duben“.

Den Země, jediný den v roce věnovaný planetě Zemi, se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními Dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, a vítaly příchod jara. V moderním pojetí však jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí, a rozvíjející diskuzi o možných cestách jejich řešení.

Pro všechny zájemce o historii tohoto svátku ve světě i u nás připravilo Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí malou výstavku s názvem „Den Země – 22. duben“. Dozvíte se také, jak můžete přispět ke zlepšení kvality životního prostředí i Vy, a jaké jsou problémy ochrany přírody v okolí našeho města.

V rámci celosvětových oslav Dne Země pro Vás Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s SVČ Domeček a Městem Valašské Meziříčí připravilo na čtvrtek 21. 4. 2016 také zábavně naučnou akci Den Země, na kterou jste srdečně zváni.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.