Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Muzeum Říčany

Ohodnoťte muzeum

Výstavy, venkovní expozici, výukové programy, geopark, Den Země a Den stromů, řemeslné dílny, pec na chleba a naučnou stezku - to vše a mnohé další nabízí muzeum kousek za Prahou. Podívejte se na náš web!


4,9
Celkový dojem z muzea

Co u nás uvidíte a zažijete

V hlavní budově 4 - 5 x ročně uvidíte krátkodobou výstavu. Vybíráme taková témata, která oslovují dospělé návštěvníky a zároveň jsou atraktivní pro žáky a studenty. Ke každé výstavě je pro školy i veřejnost připraven doprovodný program. 

U Říčanské hájovny si můžete projít venkovní expozici "Les a jeho obyvatelé". Pravidelně zde pořádáme velké a hojně navštěvované akce (např. Den Země), řemeslné dílny a pobytové programy pro školy. Les v okolí hájovny vybízí k výletům krajem Josefa Lady. Pro vzdělávací aktivity je možné si hájovnu i pronajmout.

Od dubna do října Vás rádi přivítáme v Didaktickém centru geologie neboli geoparku. V geoparku, který jsme vybudovali u 1. ZŠ na Masarykově náměstí, jsou k vidění typické horniny z celé ČR. Model paleontologického naleziště umožňuje hledat a odkrývat kosti dinosaurů či obrovské schránky hlavonožců. V jezírku je možné vyzkoušet rýžování zlata a pozorovat, jak vznikají delty řek. Stanoviště jsou osázena typickou vegetací. Vybavení geologické laboratoře umožňuje kameny řezat, leštit a díky speciálnímu mikroskopu, dosud běžně dostupnému pouze na vědeckých pracovištích, také nahlédnout do jejich nitra.

Sledujte naši nabídku nejen řemeslných dílen pro veřejnost a pedagogy, některé dílny naízíme i na objednávku k vám domů či do firmy, ať už jako součást oslavy narozenin nebo teambuildingu. Pro celou rodinu připravujeme rodinná odpoledne - prohlédnete si výstavu, vyzkoušíte něco nového a  zabavíte se skutečně všichni.

Školám a pedagogům nabízíme široký výběr výukových programů především přírodovědného, historického a řemeslného zaměření, dětem přírodovědné kroužky.

Udělejte si okruh po naší naučné stezce a neminete největší zajímavosti Říčan a jejich okolí (většina stezky prochází lesem).

Více na našem webu!

http://www.ricany.cz/org/muzeum/

Vize

Naší vizí je muzeum, které posiluje místní identitu a zprostředkovává poznání historie, kultury a přírody regionu všem věkovým skupinám. Úsilí směřujeme k povzbuzení vzájemné spolupráce lidí, respektu, jejich zájmu a odpovědnosti ke svému okolí.   

Poslání

Poskytujeme informace o přírodě, historii a kultuře regionu. Tvoříme sbírky, dokumentujeme současnost a předáváme praktické dovednosti, které vycházejí z místních tradic. Nabízíme místo pro setkávání všech věkových skupin. Provoz muzea je šetrný k životnímu prostředí, snažíme se k tomuto přístupu inspirovat také návštěvníky. Je pro nás samozřejmostí osobní přístup, otevřenost a vstřícnost.

Zaměření: všeobecné

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Muzeum Říčany
Rýdlova 14/271
251 01 Říčany
GPS: 49.992943870786, 14.66295071655

Telefon:

+420323603161

Oficiální stránky muzea:

http://www.ricany.cz/org/muzeum


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,8
Lidé v muzeu
4,8
Služby návštěvníkům
5,0
Doprovodné akce
3,3
Zobrazit všechna hodnocení muzea (6)
4,9
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.