Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Hlavní budova muzea

Ohodnoťte muzeum

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou


4,7
Celkový dojem z muzea

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je zřizováno Ministerstvem kultury České republiky a je specializovaným muzeem s celostátní působností v oborech sklářství a bižuterie. Návštěvníkům nabízí výběr jedné z největších sbírek skla na území naší republiky a evropsky ojedinělé kolekce bižuterie. Na žádném místě na světě než právě v jabloneckém muzeu nenajdete zastoupení bižuterie v plné šíři technologií a sortimentu.

Hlavní budova muzea byla vystavěna na počátku 20. století v secesním stylu a najdete ji v samotném historickém a kulturním centru města Jablonce nad Nisou. Nabízí to nejlepší z rozsáhlých sbírkových fondů muzea. Ve stálé expozici "Nekonečný příběh bižuterie" můžete vedle zmíněné bižuterie současně obdivovat knoflíky, mince, medaile, autorský šperk či historické šperky, spínadla a oděvní doplňky z unikátní sbírky Waldes. Expozice "Čarovná zahrada - České sklo sedmi století" zaznamenává příběh cesty skla od anonymní číše po autorský solitér a představuje nejen luxusní sklo, ale i předměty denní potřeby. K vidění je návštěvnicky atraktivní výběr skleněných cen a trofejí ze známých soutěží a anket, například cena pro vítěze taneční soutěže STAR DANCE nebo Zlatý slavík Lucie Bílé. Expozice byla rozšířena o prostorový křišťálový objekt Expo2, dílo ikony českého uměleckého sklářství Reného Roubíčka.

Hlavní budova dále nabízí krátkodobé výstavy, počítačový informační systém o světě skla a bižuterie, odbornou knihovnu se studovnou, doprovodné muzejní programy, tvůrčí dílny, veřejný internet, prodejnu a možnost drobného občerstvení.

Zaměření: technické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Hlavní budova muzea
U Muzea 398/4
466 01 Jablonec nad Nisou
GPS: 50.7226267, 15.1720927

Telefon:

+420483369011

Oficiální stránky muzea:

http://www.msb-jablonec.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
4,8
Služby návštěvníkům
4,4
Doprovodné akce
1,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (5)
4,7
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.