Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Židovskou minulostí Rakovnicka

Galerie Samson - Cafée (Muzeum T. G. M. Rakovník)

27. 06. 2017 - 29. 09. 2017

Zveme Vás do Galerie Samson Cafeé na výstavu Židovskou minulostí Rakovnicka, která vznikla ve spolupráci Muzea T. G. M. Rakovník s Městskou knihovnou Rakovník.

V renesančním domě U Samsona v samém historickém jádru bývalé rakovnické židovské čtvrti si připomeneme zaniklé i dochované židovské stavební památky města i regionu, historii židovského osídlení a věnujeme prostor i osudům významných osobností židovského původu, rakovnickým obětem a přeživším holocaustu nebo osudu rakovnických tór - posvátných svitků z místní synagogy. Archivní, fotografické, literární a další prameny budou doplněny prezentací liturgických i osobních židovských předmětů ze sbírky Muzea T. G. M. Rakovník a jeho poboček.

 

V průběhu výstavy proběhne několik doprovodných akcí, pro detaily sledujte www.muzeumtgm.cz:

- 10. 9. 2017 naučná vycházka v rámci EHD Po stopách židovských památek v Rakovníku pod vedením Romana Hartla a Kateřiny Blažkové

- 13. 9. 2017 přednáška Blanka Rozkošná: Židé na Rakovnicku

- 27. 9. 2017 přednáška M. Elznicová Mikesková: Hilsneriád

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Příroda kolem nás - fotografie Kateřiny Pouzové

16. 04. 2024 - 24. 05. 2024
Galerie Samson - Cafée (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Zveme Vás do Galerie Samson Cafeé v době od 16. 4. do 24. 5. 2024 na výstavu fotografií Kateřiny Pouzové! Příroda kolem nás – tak nazvala svou první fotografickou výstavu mladičká fotografka z Pavlíkova, mezi jejíž záliby patří procházky v přírodě s jejími psy, při kterých má vždy po ruce fotoaparát. Jejím velkým snem je stát se veterinářkou, ale ráda tvoří a zkouší nové věci. Přijďte se podívat, jak vidí přírodu kolem nás Kateřina Pouzová a podpořte jí koupí některé z jejích fotografií. Její první výstava bude slavnostně zahájena vernisáží v úterý 16. 4. 2024 v 16.00. Těšíme se na vás!  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.