Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Josef Seibert - fotografie

Muzeum Nové Strašecí (Muzeum T. G. M. Rakovník)

13. 01. 2022 - 26. 02. 2022

Výstava fotografií nadějného rakovnického fotografa Josefa Seiberta

Od 13. ledna 2022 přijměte pozvání na výstavu kouzelných fotografií Josefa Seiberta.

Tento nadějný fotograf je rakovnickým rodákem, absolventem ČVUT a povoláním zeměměřič. Mezi jeho hlavní koníčky patří sport, malování, ale především fotografování. V roce 2020 se zúčastnil 9. ročníku fotosoutěže Správy železnic, ve které získal prvenství v kategoriích Pracujeme na železnici a Cenu veřejnosti. Zároveň se stal absolutním vítězem této fotosoutěže se svým snímkem Zlatá brána, na kterém dominuje ohnivá hra se světlem. Jeho výstavy jste již mohli obdivovat v rodném Rakovníku, v Praze či na Křivoklátě.

Zájem o fotografii se u Josefa Seiberta projevil již v dětství, kdy mu v patnácti letech jeho děda Josef Šneberk (keramik, malíř a vášnivý fotograf) dal do ruky první fotoaparát – ruskou Smenu. „Děda mi vysvětlil, jak mám zaostřit, co je expozice a čas (u Smeny se skoro všechno odhadovalo), jak držet pevně tělo, co je kompozice a zlatý řez, co má být na snímku ostrý a co rozostřený,“ vzpomíná autor výstavy. Dříve používal Praktiku, Flexaretu, pár let vlastní také digitální zrcadlovku Canon 70 D, ale  v současné době u něj vítězí zrcadlovka Polaroid SX 70, kterou fotil i Andy Warhol.

Svoje znalosti o fotografii dále rozvíjí četbou odborné literatury, praktickými zkušenostmi a poznatky získanými na výstavách zkušených fotografů. Mezi jeho vzory patří např. Helmut Newton se svými portréty slavných osobností a Holanďan Anton Corbijn, který fotil kapely Metallica, Depeche Mode či U2 černobílými sépiovými fotografiemi.

Na svých prvních snímcích zachytil přírodu okolí Šamotky, kde tehdy bydlel, ale i třeba místní továrnu s komíny a starou vlečku. Koleje mu učarovaly a fotí je vlastně dodnes. Ostatně fotí vše, co se mu líbí, nebo co si myslí, že by se mohlo líbit i ostatním. Od přírody až po akty. Své fotografie dále dotváří pomocí počítače. Jeho fotografie jsou netradiční, originální a akční. Člověka přinutí zamyslet se nad tím, jak je autor udělal. Často se zblízka musíte přesvědčit, že se nejedná o zdařilou olejomalbu.

 

Přijďte se přesvědčit i vy o citlivé duši a brilantním oku autora.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.