Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Soutěž o nejhezčího a nejchutnějšího velikonočního beránka

Muzeum Nové Strašecí (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Muzeum Nové Strašecí si Vás dovoluje pozvat na 7. ročník Soutěže o nejhezčího a nejchutnějšího velikonočního beránka, která se uskuteční ve středu 12. dubna 2017.

Soutěž bude opět rozdělena do dvou soutěžních kategorií (děti a dospělí) a soutěžit se bude o atraktivní věcné ceny.

Pokud chcete vyzkoušet své kulináské umění a zúčastnit se našeho klání - přineste nám, prosím, své soutěžní beránky do muzea od 11. dubna (8.00 až 16.00 hodin) do 12. dubna do 9.00 hodin.

Všichni beránci budou vystaveni ve výstavní síni muzea, kde jejich vzhled ohodnotí nejen žáci základních škol, ale také všichni návštěvníci muzea - proto neváhejte a přijďte i Vy rozhodnout o vítězi.

Chuť beránků následně ohodnotí odborná porota, která se sejde v muzeu v 16.00 hodin. Po šečtení všech hlasů proběhne v 17.00 hodin slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen.

Přijďte si k nám zasoutěžit, nasát velikonočního atmosféru a ochutnat beránky, které na konci akce společně spořádáme - jste srdečně zváni.

Akci podpořilo finančním příspěvkem Město Nové Strašecí.

 Vyhledat muzeum


Aktuality

Kde bydlely panenky našich maminek a babiček

08. 03. 2024 - 20. 04. 2024
Muzeum Nové Strašecí (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Od pátku 8. března 2024 se k nám do muzea můžete přijít podívat na novou výstavu s názvem „Kde bydlely panenky našich maminek a babiček“, kterou pro vás připravil pan Lukáš Novotný. Pan Lukáš Novotný žije v Kladně, pracuje jako učitel a sbírání se věnuje zhruba 5 let. Jeho první získaný předmět do sbírky byla plastová kuchyňka, kterou si koupil z nostalgie. Připomínala mu dětství, protože přesně s takovou si jako malý hrál. Následně přibývaly další kousky nábytku, potom pokojíčky a domečky. V současné době má ve své sbírce desítky pokojíčků od výrobců z Československa, Německa ale i Švédska. Nejstarší kousky jsou ve věku přibližně 100 let, nejmladší 35 let. Vždy se snaží, aby jednotlivé pokoje souzněly materiálem ale i výrobcem. Poměrně často se mu stává, že se mu do rukou dostane nábyteček, který je poškozený a nikdo si s ním už nechce hrát. Pan Lukáš Novotný se ho vždy snaží opravit a vrátit mu co nejpůvodnější vzhled, což nebývá vždy jednoduché. Poté je umístí do vitríny mezi ostatní, aby mu dělaly radost.  Před rokem se svou kamarádkou Veronikou Janurovou, která u nás vystavovala své panenky na výstavě „Panenky nestárnou“, založili spolek „Sběratelé panenek“, provozují minimuzeum v Hobšovicích a pořádají besedy na téma panenky a příslušenství k nim.  Výstavu si u nás můžete prohlédnout až do 20. dubna 2024.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.