Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Výstava Ludmily Zuskové - Žiju v první republice

Muzeum Nové Strašecí (Muzeum T. G. M. Rakovník)

26. 06. 2019 - 31. 08. 2019

Ve středu 26. června 2019 si vás dovolujeme pozvat na vernisáž výstavy Ludmily Zuskové – Žiju v první republice, která bude zahájena v 17.30 hodin ve výstavním sále muzea.

Jak již název výstavy napovídá je to o životě - o životě Ludmily Zuskové v první republice. Ke své netradiční zálibě se dostala díky své prababičce, která  se prostřednictvím svého psaní dívčích románů setkala za první republiky s mnoha zajímavými lidmi. Tehdy se malá Ludmila poprvé seznámila s obdobím první republiky a na konci základní školy si od příbuzné opatřila prvorepublikové šaty na školní vystoupení k výročí založení školy v Lánech. A nutno podotknout, že tehdy se zaselo pomyslné semínko sbírky, která se po letech rozrostla do úctyhodných rozměrů. Nejen, že sbírá oblečení a módní doplňky z období první republiky, ale díky pořádání výstav a módních přehlídek má možnost, i když jen na chvilku, zkusit si život v první republice. Ale předně se obléknout do krásných šatů, dopřát si stylový účes a vše doplnit elegantním kloboučkem. Na pár hodin se stát opravdovou prvorepublikovou dámou v doprovodu elegantních můžu – při přehlídkách ji stylově doprovází i přítel a syn. 

Sbírka šatů, kloboučků,  kabelek,  bot i bižuterie je opravdu obsáhlá a čítá stovky malých i velkých pokladů, které sběratelka neskrývá ve svém šatníku, ale snaží se  jejich krásou potěšit i širokou veřejnost na tematických výstavách a módních přehlídkách, kde vystupuje pod názvem Athelier Cakee. 

Výstava návštěvníky doslova vtáhne do doby první republiky. K vidění bude hlavně dámská elegantní módní epocha, ale nezapomeneme ani na pány - i ti si zde najdou něco na potěchu oka.  Třeba originální dámské spodní prádlo nebo zajímavé předměty, které dnešní muži už běžně nepoužívají. 

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.