Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

MLÉKO A MED

Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

30. 06. 2016 - 25. 09. 2016

Srdečně zveme na výstavu "Mléko a med". V Petrovcově výstavní síni Muzea T. G. M. Rakovník ji můžete shlédnout od 30. 6. do 25. 9. 2016. Výstava je věnovaná dvěma významným potravinám, které ovlivnily jídelníček našich předků a které se velmi často konzumovaly společně. Znalost medu a péče o včely je záležitost sahající hluboko do historie. Med byl považován pro své léčivé účinky za obřadní pokrm s ochrannou mocí a nezastupitelný je dosud při přípravě medoviny nebo perníkových těst. Mléko a výrobky z něho (máslo, tvaroh, sýry) tvořily základ stravy našich předků a dosud tvoří výraznou složku potravy. Na výstavě můžete vidět historické předměty úzce související se zpracováním medu i mléka používané předchozími generacemi.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vysoká brána 2024


Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Muzeum T. G. M. Rakovník a Královské město Rakovník vás srdečně zvou na tradiční oblíbenou akci "Vysoká brána 2024", která se uskuteční dne 8. 5. 2024. Rakovník tak symbolicky opět otevře brány turistům v nové návštěvnické sezóně.

Přečíst více

Daniel Adam z Veleslavína a jeho tisky

21. 03. 2024 - 02. 06. 2024
Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Ve spolupráci s firmou Klára květiny s r.o. Rakovník vás zveme do Petrovcovy výstavní síně v přízemí rakovnického muzea od 21. 3. do 2. 6. 2024 na výstavu Daniel Adam z Veleslavína a jeho tisky! Základem výstavy je soubor vzácných starých tisků ze 16. a 17. století. Vedle monumentální bible „Veleslavínky“ se můžete těšit na známý Mattioliho herbář či náboženský cestopis Putování svatých se svými ikonickýni ilustracemi. Vystaveny budou také obě vydání Veleslavínova Kalendáře historického, jeho slovníky nebo Práva městská … V průběhu výstavy proběhne workshop pro školy a veřejnost s možností tisku na replice tiskařského lisu Studia bez kliky, pro více informací o termínech sledujte www.muzeumtgmcz. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 21. 3. 2024 v 17.00 komentovanou prohlídkou pana Petra Bílka. Těšíme se na vás!

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.