Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

MUZEUM NA DVOŘE aneb pohled do zákulisí muzea

Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Srdečně Vás zveme na tradiční akci muzea u příležitosti Mezinárodního dne muzeí a galerií "Muzeum na dvoře aneb pohled do zákulisí muzea" konané v pondělí dne 16. května 2016 od 9.00 do 15.00 na nádvoří rakovnického muzea.
Jako každý rok čeká především na školní skupiny a rodiče s dětmi několik soutěžních stanovišť s úkoly, za jejichž splnění obdrží odměnu. Letošní akce vyhlášená Mezinárodní radou muzeí (ICOM) poprvé už v roce 1977 je zaměřena na téma Muzea a kulturní krajina, které spojuje přírodovědné a humanitní přístupy. Proto chceme návštěvníky seznámit v souvislosti s aktuální výstavou Neuvěřitelný svět prvních zemědělců hlavně s přetvářením krajiny působením člověka v mladší době kamenné (5500 - 4300 př. n. l.), které se ne nadarmo někdy nazývá obdobím neolitické revoluce. Na nádvoří se tak potkáte s muzejníky různých odborností, kteří v souvislosti s tématem dají nahlédnout pod pokličku své práce.
Vstupné dobrovolné.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vysoká brána 2024


Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Muzeum T. G. M. Rakovník a Královské město Rakovník vás srdečně zvou na tradiční oblíbenou akci "Vysoká brána 2024", která se uskuteční dne 8. 5. 2024. Rakovník tak symbolicky opět otevře brány turistům v nové návštěvnické sezóně.

Přečíst více

Daniel Adam z Veleslavína a jeho tisky

21. 03. 2024 - 02. 06. 2024
Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Ve spolupráci s firmou Klára květiny s r.o. Rakovník vás zveme do Petrovcovy výstavní síně v přízemí rakovnického muzea od 21. 3. do 2. 6. 2024 na výstavu Daniel Adam z Veleslavína a jeho tisky! Základem výstavy je soubor vzácných starých tisků ze 16. a 17. století. Vedle monumentální bible „Veleslavínky“ se můžete těšit na známý Mattioliho herbář či náboženský cestopis Putování svatých se svými ikonickýni ilustracemi. Vystaveny budou také obě vydání Veleslavínova Kalendáře historického, jeho slovníky nebo Práva městská … V průběhu výstavy proběhne workshop pro školy a veřejnost s možností tisku na replice tiskařského lisu Studia bez kliky, pro více informací o termínech sledujte www.muzeumtgmcz. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 21. 3. 2024 v 17.00 komentovanou prohlídkou pana Petra Bílka. Těšíme se na vás!

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.