Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Neuvěřitelný svět prvních zemědělců mezi Ohří a Berounkou.

Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

15. 04. 2016 - 12. 06. 2016

Putovní výstava “Neuvěřitelný svět prvních zemědělců mezi Ohří a Berounkou” představí nejzajímavější nálezy z mladší doby kamenné ze sbírek Národního muzea, Muzea hlavního města Prahy, Muzea T. G. M Rakovník, Oblastního muzea v Lounech, Středočeského muzea v Roztokách u Prahy a Ústavu archeologické památkové péče středních Čech a seznámí návštěvníky s nejnovějšími objevy a poznatky z celé střední Evropy o těchto nejstarších zemědělcích. Exponáty budou doplněny trojrozměrnými modely neolitického osídlení, replikami nástrojů, krátkými filmy, zvukovými efekty, dioramaty aj. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet řemesla prvních zemědělců od štípání nástrojů, po řezání, broušení, ale i spřádání a tkaní v připravené dílně.

Výstava bude doplněna kvizy a pracovními listy pro školy. Díky tomu atraktivním způsobem návštěvníkům ukáže, jaký život vedl člověk před více jak 7000 lety.

Působivou upoutávku na tuto výstavu najdete na webových stránkách muzea nebo na muzejním facebookovém profilu a na této adrese: https://youtu.be/QooENTugO4Y.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.