Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

VYSOKÁ BRÁNA 2017

Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

07. 05. 2017 - 09. 05. 2017

Vysoká brána 2017 Muzeum T. G. M. Rakovník a Královské město Rakovník Vás srdečně zvou na tradiční oblíbenou akci „Vysoká brána 2017“, která začíná 7. 5. 2017 večerním historickým průvodem zakončeným ohňovým vystoupením skupiny Candentis Fireshow. Dne 8. 5. 2017 budete moci shlédnout historický průvod a vystoupat poprvé v této sezóně na ochoz Vysoké brány. Ve Vysoké ulici bude během celého dne probíhat vystoupení šermířů, kejklířů, kata Vopata, akrobatky na laně a hudebníků. Nad Vysokou bránou bude postaveno středověké ležení skupiny historického šermu Aldeigjuborg s ukázkami řemesel, bojů a her. U Pražské brány bude postaven dobový vojenský tábor s ukázkami výcviku mušketýrů. Program zpestří Sbor rakovnických ostrostřelců střílením na Pražské bráně. Malé diváky určitě zaujmou loutkové pohádky. V průběhu celého dne ve Vysoké ulici budou stát historické stánky s jarmarečním zbožím, jídlem a pitím.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Vysoká brána 2024


Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Muzeum T. G. M. Rakovník a Královské město Rakovník vás srdečně zvou na tradiční oblíbenou akci "Vysoká brána 2024", která se uskuteční dne 8. 5. 2024. Rakovník tak symbolicky opět otevře brány turistům v nové návštěvnické sezóně.

Přečíst více

Daniel Adam z Veleslavína a jeho tisky

21. 03. 2024 - 02. 06. 2024
Muzeum T.G.M. Rakovník (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Ve spolupráci s firmou Klára květiny s r.o. Rakovník vás zveme do Petrovcovy výstavní síně v přízemí rakovnického muzea od 21. 3. do 2. 6. 2024 na výstavu Daniel Adam z Veleslavína a jeho tisky! Základem výstavy je soubor vzácných starých tisků ze 16. a 17. století. Vedle monumentální bible „Veleslavínky“ se můžete těšit na známý Mattioliho herbář či náboženský cestopis Putování svatých se svými ikonickýni ilustracemi. Vystaveny budou také obě vydání Veleslavínova Kalendáře historického, jeho slovníky nebo Práva městská … V průběhu výstavy proběhne workshop pro školy a veřejnost s možností tisku na replice tiskařského lisu Studia bez kliky, pro více informací o termínech sledujte www.muzeumtgmcz. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 21. 3. 2024 v 17.00 komentovanou prohlídkou pana Petra Bílka. Těšíme se na vás!

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.