Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Čtení pro celou rodinu

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Čtení pro celou rodinu. Srdečně Vás zveme na benefiční akci ČTENÍ PRO CELOU RODINU aneb Pomáháme škole, která se uskuteční již tuto neděli 26. března od 14:00 do 17:00 hodin v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech.

Srdečně Vás zveme na benefiční akci ČTENÍ PRO CELOU RODINU aneb Pomáháme škole, která se uskuteční již tuto neděli 26. března od 14:00 do 17:00 hodin v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Literární odpoledne bude svým programem zaměřeno na tvorbu Jiřího Trnky a Miloše Macourka. Vystoupí žáci ZŠ Lány a děti z MŠ Lány. Připravena bude výtvarná dílna pro všechny děti, čtení pohádek dětem a soutěže. Prohlédnout si můžete výstavu krásných výtvarných prací lánských a vašírovských dětí přihlášených do výtvarné soutěže. Posedět můžete v kavárně muzea. Součástí akce je velká BURZA KNIH pro veřejnost. Máte doma knihy, které jste dlouho nevzali do ruky? Vaše knihovna by si oddechla při vyřazení některých knih. Nechcete knihy vyhazovat? Darujte je do burzy. DARUJTE KNIHU NEBO SI PŘIJĎTE NEJAKOU KNIHU VYBRAT! Výtěžek z celé akce věnujeme lánské základní škole na zakoupení knih do školní knihovny.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Výstava Významné návštěvy u T. G. M. v Lánech

09. 03. 2024 - 02. 06. 2024
Muzeum T. G. Masaryka v Lánech (Muzeum T. G. M. Rakovník)

Výstava Významné návštěvy u T. G. M. v Lánech zachycuje letní prezidentské sídlo jako místo setkávání Tomáše Garrigua Masaryka .   Výstava Významné návštěvy u T. G. M. v Lánech zachycuje letní prezidentské sídlo jako místo setkávání Tomáše Garrigua Masaryka nejen s představiteli československé i zahraniční politiky, ale také jako místo, do kterého zval známé osobnosti ze všech oblastí veřejného života – přední vědce, novináře, umělce či sportovce. Lány byly pro Masaryka opravdovým domovem, kde pracoval a rovněž trávil chvíle odpočinku v kruhu svých nejbližších. Dne 14. prosince 1935 na lánském zámku abdikoval za účasti vysokých státních představitelů a členů rodiny. Za své zásluhy o vytvoření československého státu dostal lánský zámek k doživotnímu užívání. Dočasně tak Lány přestaly být prezidentskou rezidencí hlavy státu a staly se privátním sídlem prezidenta-Osvoboditele. I poté sem za T. G. Masarykem přijížděly různé tuzemské a zahraniční návštěvy. Výstavu slavnostně zahájíme při Dnu s TGM v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech 9. března 2024 od 13.30 hodin. Výstavu je molžné navštívit do 2. června 2024. Těšíme se na vás! Výstava Významné návštěvy u T. G. M. v Lánech zachycuje letní prezidentské sídlo jako místo setkávání Tomáše Garrigua Masaryka nejen s představiteli československé i zahraniční politiky, ale také jako místo, do kterého zval známé osobnosti ze všech oblastí veřejného života – přední vědce, novináře, umělce či sportovce. Lány byly pro Masaryka opravdovým domovem, kde pracoval a rovněž trávil chvíle odpočinku v kruhu svých nejbližších. Dne 14. prosince 1935 na lánském zámku abdikoval za účasti vysokých státních představitelů a členů rodiny. Za své zásluhy o vytvoření československého státu dostal lánský zámek k doživotnímu užívání. Dočasně tak Lány přestaly být prezidentskou rezidencí hlavy státu a staly se privátním sídlem prezidenta-Osvoboditele. I poté sem za T. G. Masarykem přijížděly různé tuzemské a zahraniční návštěvy. Výstavu slavnostně zahájíme při Dnu s TGM v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech 9. března 2024 od 13.30 hodin. Výstavu je molžné navštívit do 2. června 2024. Těšíme se na vás!

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.