Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Technické muzeum Petřvald

Ohodnoťte muzeum

Muzeum Těšínska

Technické muzeum Petřvald nabízí prostřednictvím svých stálých expozic výlet do historie starých tramvají a seznamuje s tradicí hornictví.


0,0
Celkový dojem z muzea

Technické muzeum Petřvald nabízí prostřednictvím svých stálých expozic výlet do historie starých tramvají a přibližuje tradici hornictví. Obě oblasti jsou typické pro region ostravsko-karvinské  uhelné pánve.

Hornictví je součástí života obyvatel Těšínského Slezska už déle než dvě staletí. Přineslo sem obrovský průmyslový rozmach i změnu životního stylu. Expozice Tradice hornictví návštěvníky seznamuje s dolováním uhlí, s jeho počátky i technickým pokrokem v dobývání, se zdejšími důlními podniky, životem v hornických koloniích i změnami krajiny. Představuje také dodnes živé a udržované hornické tradice i slavnosti. K vidění jsou také uniformy a nejrůznější nástroje.

Spolu s rozmachem hornictví, nárůstem pracovních míst v tomto regionu a nutností dopravovat denně mnoho osob na větší vzdálenosti do dolů nastal na Ostravsku a Karvinsku rozmach tramvajové dopravy, který přešel ve fenomén. Obsáhl tramvaje normálního rozchodu (1 435 mm) i tramvaje úzkorozchodné (760 mm), které zajišťovaly přímé propojení nejvýznamnějších sídel ostravsko-karvinského uhelného revíru. Vývoj a osudy zdejších tramvajových drah přibližuje množství exponátů, pohlednic, nákresů i plánků. Velké tramvajové vozy byste však v malém domečku Technického muzea Petřvald hledali marně. V expozici Kouzelný svět tramvají je zastupuje  funkční model tramvajového vozu s evidenčním číslem 7  M.D.O.K.

Stejně jako v dalších pobočkách Muzea Těšínska jsou také zde stálé expozice doplňovány proměnnými výstavami na nejrůznější témata. Jejich aktuální nabídku naleznete na webových stránkách Muzea Těšínska.

Zaměření: technické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Technické muzeum Petřvald
K Muzeu 89
735 41 Petřvald
GPS: 49.831049513155, 18.385972267436

Telefon:

+420596541092

Oficiální stránky muzea:

http://www.muzeum.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
0,0
Lidé v muzeu
0,0
Služby návštěvníkům
0,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (0)
0,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.